30 Eylül 2017 14:35

Berberoğlu: Son çarem AİHM’ye başvurmak

Tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'yu ziyaret eden Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Berberoğlu'nun mesajını aktardı.

Paylaş

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’yu cezaevinde ziyaret etti. Adalet Bakanının verdiği özel izinde Berberoğlu’yla Maltepe 2 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevinde görüşen Türenç, Berberoğlu’nun mesajını aktardı.

Berberoğlu mesajında, “Cumhuriyet’teki haberden çok önce Aydınlık gazetesinde bir jandarmanın verdiği haber kamuoyuna mal olmuştu. Çok sonra Cumhuriyet kullandı bunu, bana bağladılar dava açtılar. Hedef belliydi. Yargı, adalet çerçevesinde davranmıyor. Onun için Adalet Yürüyüşü’nü çok önemsedim. Yargı da ne yapacağını şaşırmış durumda. İki tarafı da memnun etmek zor. Anayasa Mahkemesi durumun farkında. İstinaf mahkemesi de tutuklu milletvekillerinin durumunu inceleyip karara bağlayamıyor. Son çarem AİHM’ye başvurmak olacak. Türkiye için üzülüyorum” ifadelerini kullandı.

Türenç, Berberoğlu, cezaevinde yazdığı ‘‘Siz Yürürken, Ben Yatarken’’ adlı kitabının çok yakında tamamlanacağını söyledi.
Berberoğlu, MİT TIR’ları görüntülerini Cumhuriyet gazetesine verdiği iddiasıyla “casusluk” suçlamasıyla 25 yıl hapse cezasına çarptırılmış, “kaçma şüphesi “ gerekçesiyle 14 Haziran 2017’de tutuklanmıştı. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Müfredata tepki gösteren öğretmenlere polis saldırısı

SONRAKİ HABER

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçlerinin "insanca yaşam" talebiyle toplanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa