30 Eylül 2017 11:31

IŞİD'e büyük darbe: 132 IŞİD’li öldürüldü

Kerkük’te IŞİD’e karşı sürdürülen operasyonlarda 132 IŞİD’linin öldürüldüğü açıklandı.

Paylaş

Kerkük'e bağlı Havice'yi IŞİD'den kurtarma operasyonunun ikinci aşamasının başlamasından saatler sonra, güvenlik güçleri kurtarma operasyonları kapsamında önemli ilerlemeler kaydetti.

Havice'yi Kurtarma Operasyonlar Komutanlığı, El Abbasi kasabası ve 14 köyü terör örgütü IŞİD'den kurtardığını duyurdu. Havice'yi Kurtarma Operasyonlar Komutanı Abdul Emir Reşit Yaralla, güvenlik güçleri Kerkük'e bağlı olan El Havice ilçesinin (Garip 1, Garip 2, El Gerne, El İlgaye, El Hecame, El Şecre, El Mustah, Hamod El Halaf, El Ablat, Namile, Tuveyriye, el avasi, Hamd El Suveyd ve El Amudiye) köylerini IŞİD'den kurtardığını açıkladı.

Havice'yi Kurtarma Operasyonlar Komutanlığı ayrıca, IŞİD’in iletişim istasyonunu etkisiz hale getirerek Kerkük'ün batısında stratejik bir yolu ele geçirdiğini açıkladı. Öte yandan, Federal Polis güçleri ile teröristler arasında El Abbasi kasabasında yaşanan şiddetli çatışmalarda 19 IŞİD teröristi ve terör örgütü IŞİD'e ait 3 aracı etkisiz hale getirdiği belirtildi.

Ayrıca savaş medya hücresi tarafından yapılan açıklamaya göre, Havice’deki IŞİD karargah ve silah donatımlı araçlarına karşı savaş uçakları tarafından yapılan hava operasyonlarında en az 96 IŞİD’linin öldüğünü ve biri bomba yüklü olmak üzere 13 aracın imha edildiğini duyurdu. (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Kadınları üretim alanlarında istemiyorlar'

SONRAKİ HABER

ABD'den Küba'ya seyahat uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...