30 Eylül 2017 01:00

12 yaşındaki çocuğu istismar eden kişi tutuklandı

Bolu'da 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan 23 yaşındaki Erkan K., tutuklandı.

12 yaşındaki çocuğu istismar eden kişi tutuklandı

Paylaş

Bolu'da komşularının 12 yaşındaki kızı S.P.'ye cinsel istismarda bulunan 23 yaşındaki Erkan K., tutuklandı. Tabaklar Mahallesi Şeref Sokak'ta oturan S.P.'nin son 1 haftadır neşesiz olmasından şüphelenen annesi S.P. nedenini sordu. S.P., annesine aynı apartmanda oturan komşularının oğlu Erkan K.'nın kendisini taciz ettiğini, tacizi sürdürmek için de telefonda tehdit mesajları gönderdiğini söyledi.

Mesajları gören anne S.P, kızıyla birlikte karakola giderek şikayetçi oldu. Erkan K.'nin, S.P.'nin yanına gelmesi için gönderdiği tehdit içerikli mesajlar da delil olarak teslim edildi. Polis, Erkan K.'yi gözaltına aldı. Emniyette işlemleri tamamlanan istismarcı, adliyeye sevk edildi. Erkan K., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece, 'cinsel taciz' ve 'tehdit' suçundan tutuklandı.

Anne S.P., tutuklama kararı ardından adliyeden polisler eşliğinde götürülen Erkan K.'ye tepki gösterdi. Gazetecilere konuşan S.P., şöyle dedi:
“12 yaşındaki kızımı taciz etmiş. Ben de olayı bilmiyordum. Kızım 1 haftadır durgundu. Ne olduğunu sorunca bana durumu anlattı. Taciz edildiğini söyledi. Ben karakola gitmeden bu kişinin evine gittim. Bağırdım. Kızımın daha 12 yaşında olduğunu söyledim. O da bana 'Ben 12 yaşındaki çocuklara dokunmamaya tövbe ettim' dedi. Bu baş belasını karakola şikayet ettim. Çocuğa gönderilmiş olan tehdit mesajlarını da karakola verdim. Şikayetçiyim. Bu işin peşini bırakmayacağız.” (DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Belediye işçisi maddi sıkıntıları nedeniyle intihar etti

SONRAKİ HABER

Bangladeş'te yerel seçimde silahlı saldırı: 7 kişi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa