12 yaşındaki çocuğu istismar eden kişi tutuklandı

12 yaşındaki çocuğu istismar eden kişi tutuklandı

Bolu'da 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan 23 yaşındaki Erkan K., tutuklandı.

Bolu'da komşularının 12 yaşındaki kızı S.P.'ye cinsel istismarda bulunan 23 yaşındaki Erkan K., tutuklandı. Tabaklar Mahallesi Şeref Sokak'ta oturan S.P.'nin son 1 haftadır neşesiz olmasından şüphelenen annesi S.P. nedenini sordu. S.P., annesine aynı apartmanda oturan komşularının oğlu Erkan K.'nın kendisini taciz ettiğini, tacizi sürdürmek için de telefonda tehdit mesajları gönderdiğini söyledi.

Mesajları gören anne S.P, kızıyla birlikte karakola giderek şikayetçi oldu. Erkan K.'nin, S.P.'nin yanına gelmesi için gönderdiği tehdit içerikli mesajlar da delil olarak teslim edildi. Polis, Erkan K.'yi gözaltına aldı. Emniyette işlemleri tamamlanan istismarcı, adliyeye sevk edildi. Erkan K., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece, 'cinsel taciz' ve 'tehdit' suçundan tutuklandı.

Anne S.P., tutuklama kararı ardından adliyeden polisler eşliğinde götürülen Erkan K.'ye tepki gösterdi. Gazetecilere konuşan S.P., şöyle dedi:
“12 yaşındaki kızımı taciz etmiş. Ben de olayı bilmiyordum. Kızım 1 haftadır durgundu. Ne olduğunu sorunca bana durumu anlattı. Taciz edildiğini söyledi. Ben karakola gitmeden bu kişinin evine gittim. Bağırdım. Kızımın daha 12 yaşında olduğunu söyledim. O da bana 'Ben 12 yaşındaki çocuklara dokunmamaya tövbe ettim' dedi. Bu baş belasını karakola şikayet ettim. Çocuğa gönderilmiş olan tehdit mesajlarını da karakola verdim. Şikayetçiyim. Bu işin peşini bırakmayacağız.” (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER İstismarBoluçocuk