29 Eylül 2017 23:08

Kadın tutuklular: Tek tip elbiseyi kabul etmeyeceğiz 

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi'nde bulunan 78 kadın tutuklu, İHD Diyarbakır Şubesine mektup göndererek tek tip elbiseye karşı duyarlılık çağrısı yaptı.

Kadın tutuklular: Tek tip elbiseyi kabul etmeyeceğiz 

Paylaş

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi'nde bulunan 78 siyasi kadın tutuklu, cezaevlerinde uygulamaya konulmak istenen “tek tip elbise” uygulamasına ilişkin İHD Diyarbakır Şubesine mektup göndererek, duyarlık çağrısında bulundu. Kadınlar, “Bedeli ne olursa olsun” tek tip elbise uygulamasına karşı sonuna kadar direneceklerini vurgulayarak, “Tabutumuz dahi çıksa tek tipleşmeyeceğiz. Hiçbir onursuzluğu kabul etmeyeceğiz” dedi.

Mektupta, AKP’nin uyguladığı politikalar nedeniyle ülkenin  adeta uçurumun kıyısına sürüklendiği vurgulandı.  Mektupta şu ifadeler yer aldı: “Şu anda ülkede ne iç ne de dış hukukun hiçbir işlevinin olmadığı, evrensel hukukun da yerle bir edildiği, tamamen kendi hanedanlığını kurup bütün toplulukları hanedanlığına kurban etmektedir. Tek tip elbise dayatması AKP faşizminin pervasız ve köhnemiş zihniyetinin geldiği düzeyi açıkça göstermektedir. Bu kirli politikaları boşa çıkaracak irade ve azmimizin olduğu, 12 Eylül faşist darbeye karşı verilen mücadelenin takipçileri ve direnişçileri olacağımızı belirtip, tek tip elbise dayatmasını kabul etmeyip, ‘Bedeli ne olursa olsun’ bu uygulamaya karşı sonuna kadar direneceğiz.  Sizlerin aracılığıyla sesimizi tüm dünyaya ve kamuoyuna duyurmak istiyor, kimlik ve vicdan sahibi herkesi zindanlarda yaşanan vahşete karşı duyarlılık göstermeye çağırıyoruz.” (Kocaeli/MA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

AKKİM ve DHL Express’te direnişler sürüyor

SONRAKİ HABER

HDP Milletvekili Hatimoğulları: Seçim kazanma operasyonu yapılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa