29 Eylül 2017 18:55

Zihinsel engelli tutukluya darp iddiası

Denizli T Tipi Kapalı Cezaev'inde yüzde 50 zihinsel engelli tutuklunun cezaevi yönetimi ve gardiyanlar tarafından darbedildiği iddia edildi.

Paylaş

Denizli T Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan ve “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla 12 yıl hapis cezası verilen yüzde 50 zihinsel engelli 26 yaşındaki Halil Yılmaz’ın cezaevi yönetimi ve gardiyanlar tarafından darbedildiği iddia edildi. Kardeşiyle cezaevinde görüşen ağabey Celal Yılmaz, kardeşinin çırılçıplak soyulduktan sonra işkenceye maruz kaldığını ileri sürdü. Her sabah cezaevi yönetimi ve gardiyanların koğuşa girip tutuklulara askeri nizamı dayattığını söyleyen Yılmaz, kardeşinin “Her gün gelip bizi kaldırıyorlar ve çırılçıplak edip işkence yapıyorlar. Birileri bize yardım etsin” dediğini iddia etti. 

Görüş sırasında kardeşinin sürekli ağladığını ve kendilerine yapılanları anlatmaya korktuğunu ifade eden ağabey Yılmaz, şöyle konuştu: “Cezaevini aradım ‘Siz insan değil misiniz? Zihinsel engeli birine işkence ediyorsunuz’ dedim. Bana ‘Öyle bir şey yok’ yanıtı verdiler. ‘Adam boşuna böyle bir şey demez. Niye daha önce demedi şimdi diyor’ dediğimde ‘Yetkililerimize bildiririz” dediler.” (Denizli/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Elektrik çiftçiye 40 kuruş, sanayiciye 25 kuruş 

SONRAKİ HABER

AKKİM ve DHL Express’te direnişler sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...