KHK mağduru kadınlar beyaz perdede: Hakikatin Gücü

KHK mağduru kadınlar beyaz perdede: Hakikatin Gücü

KHK’lerle işlerinden ihraç edilen kamu emekçisi kadınları anlatan 'Hakikatin Gücü' belgeselinin galası 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nde.

KHK’lerle işlerinden ihraç edilen büro, sağlık ve ağırlıklı olarak eğitim emekçisi kadınları anlatan “Hakikatin Gücü” adlı belgeselin galası 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde yapılacak.  

İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezinde saat 19.00’da galası yapılacak olan belgesel, kadın eğitimcilerin mesleklerini edinene kadar yaşadıkları zorlukları ve ihraç edildikten sonra yaşadıklarını anlatıyor. KESK’e bağlı Haber-Sen Kadın Sekreteri aynı zamanda belgeselin yönetmenliğini de üstlenen Deniz Çankaya Salmanlı, belgeselin kolektif bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi.  

Yaptıkları belgesel ile 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tüm ülke genelinde ilan edilen OHAL ve KHK’lerin etkilerini görünür kılmak istediklerini vurgulayan Salmanlı, “Biz KESK Haber-Sen ve KESK İstanbul Kadın Meclisi olarak bu belgeseli hazırladık. Belgeselimizde, KHK ile mesleklerinden ihraç edilen ve bunu İstanbul kent meydanlarında oturma eylemleriyle duyuran KESK’li kadınlar var. Bu meydanlarda halka anlattıklarını, kameralar önünde de anlattılar” dedi. (İstanbul/MA)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER Hakikatin gücü