29 Eylül 2017 13:27

İşkenceye uğrayan kadın: En ağır şekilde cezalandırılsın

Antep'te Mehmet Ali Aşık'ın işkence yaptığı 15 haftalık hamile Çağlar Aşık yaşadıklarını anlattı.

Paylaş

Antep'te 29 yaşındaki Mehmet Ali Aşık'ın bıçak ve tüfekle işkence yaptığı 15 haftalık hamile ve 3 çocuğunun annesi olan eşi 26 yaşındaki Çağlar Aşık, yaşadıklarını anlattı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ziyaret ettiği Çağlar Aşık, eşinin en ağır şekilde cezalandırılmasını. 

Kıbrıs Mahallesi'nde geçen pazartesi gecesi meydana gelen olayda, işçi olarak çalıştığı fabrikadan 3 ay önce ayrılan Mehmet Ali Aşık, 3 çocuğunun annesi olan 7 yıllık eşi Çağlar Aşık'ın ağzını bağlayıp tartaklayıp kollarından bıçakladıktan sonra, sol bacağına pompalı tüfekle ateş etti. Sol dizine isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Çağlar Aşık, silah sesini duyanların çağırdığı ambulansla Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Acil serviste tedaviye alınan kadının bacağı dizden kesilerek tedaviye alındı.

Durumu iyiye giden ve karnındaki bebeğinin de sağlıklı olduğu belirtilen Çağlar Aşık, yaşadıklarını anlattı. Çok zor şeyler yaşadığını belirten Çağlar Aşık, eşinin daha önce kıyamadığı çocuklarına da vurmak için silah doğrulttuğunu söyledi. Aşık yaşadıklarını şöyle anlattı: 

‘İNSAN İNSANA BUNU YAPMAZ’

"İnsan insana bunu yapamaz. Çocuklarımla birlikte uyuyordum. Eşim geldi önce ayağıma vurdu. Aramızda hiçbir tartışma yoktu, her şey iyiydi. Bir elinde tüfek, diğerinde bıçak vardı. Kalkmamı istedi ve kolumdan çıkarıp diğer odaya götürdü. Kendisine ne yaptığımı söyledim, o anda bacağıma bıçağı sapladı, sonra koluma sapladı. Bağırdım, bağırmamamı söyledi. Tişörtümü yırttı, ağzımı bantladı. Sonra oturdu karşıma ve sigara içti. 'Ben hep Allah'a dua ettim, seni lime lime edeceğim' dedi. Koluma vurdu, yine sigara yaktı. Pencereden kendisine bakana ateş etti. Ayağıma ateş edince ben divana düştüm, sonra beni bıraktı. Benim iki kızım kapıyı çaldı, bize seslendi. Onları hiç duymadı bile. Normalde onlara kıyamazdı ama duymadı. 'Ben öldüm siz gidin' diyordum. Benim küçük kızım 'Anne' diyerek gözümün içine bakıyordu. Sonra babam geldi ve sakin olmasını istedi. Babam kendisini sakinleştirip tüfeği bırakmasını istiyordu. Benim yaşadığımın aynısını yaşamasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum"

ANNE: EN AĞIR CEZAYI ALSIN 

Çağlar Aşık'ın annesi Döne Sönmez ise damadının en ağır cezayı almasını isteyerek, "En ağır cezayı alsın, cezaevinden hiç çıkmasın istiyorum. Benim çocuklarımla beni hep tehdit etti. İki engelli çocuğum var diye 'Kime güveniyorsun' diyordu. Ömür boyu çıkmasın, asılma emri versinler. Kendi bizi yaktı, Allah da kendisini yaksın. Herkese, bütün milletvekillerine sesleniyorum; hiç çıkmasın oradan. Allah'ta dileğim budur" dedi.

ESKİ BAKAN ŞAHİN'DEN İDDİA: YASALAR YOĞUN VE KUVVETLİ 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, hastanede tedavisi süren Çağlar Aşık'ı ziyaret etti. Açıklamasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptığı zamanda Cumhurbaşkanının talimatıyla çok önemli hukuki düzenlemeler yaptıklarını iddia eden Şahin itiraf gibi bir açıklama yaparak “Özellikle bizim uygulamalarda yasalar bu kadar yoğun ve kuvvetli çıkmasına rağmen uygulamalardaki zayıf tarafımız ne, bunun etken ve analizi yoğun hangi noktada zincirin zayıf noktası ve buraya nasıl bir müdahale gerekiyor, bununla ilgili daha köklü ve acil kararlar alınması gerekiyor" dedi. 

Hukukçularla konuya müdahil olacaklarını belirten Şahin aileye sosyal destekte bulunacaklarını söyledi.

'SOL BACAĞINI ALT KISMINDAN ALMAK ZORUNDA KALDIK’

Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Mesut Özkaya da Çağlar Aşık'ın genel durumunun iyi olduğu ifade ederek, "Ateşli silahla yaralamaya bağlı olarak uzvunun bir kısmını cerrahi olarak almak zorunda kaldık. Ortopedist arkadaşlar başarılı bir operasyon yaptı. Ne yazık ki sol bacağını alt kısmından almak zorunda kaldık. Ama genel olarak iyi durumda. Herhangi bir sıkıntı yok. Takipleri yapılıyor, toparladığı zaman da önümüzdeki süre içerisinde planlamasını yapacağız. Kendisine protez konusunda yardımcı olacağız" diye konuştu.

Mehmet Ali Aşık, eşine yaptığı işkence sonrası gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. (Antep/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Barzani'nin reddettiği ABD teklifi ortaya çıktı

SONRAKİ HABER

Irak'ın kuzeyinde bir asker yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...