ABD'den takas açıklaması

ABD'den takas açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nauert, Türkiye'de yaklaşık bir yıldır hapiste bulunan Papaz Brunson ile Gülen'in 'takas'ı hakkkında konuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de yaklaşık bir yıldır hapiste bulunan Papaz Brunson ile Fethullah Gülen'in 'takas edilmeleri' hakkındaki önerisi ile ilgili olarak "Böyle bir yola girebileceğimizi hayal bile edemiyorum" dedi.

GÜLEN'İN İADESİNDE BİR GELİŞME YOK

Nauert, Fethullah Gülen'in iadesinin Türk hükümeti tarafından 'birkaç kez yapıldığını' kaydettikten sonra "Biz halen Türk hükümetinin bize sunduğu materyalleri değerlendirmeye ve bakmaya devam ediyoruz. Bu konuda bir yeni gelişme yok. Papaz Brunson'a gelince, Papaz Brunson'ı yurduna getirmek bizim için çok ciddi bir konu. Bu konuyu Başkan Trump da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok uzak olmayan bir zamanda, BM Genel Kurulu sıralarında York ziyaretinde tekrar gündeme getirdi. Dışişleri Bakanlığı da Papaz Brunson ile yakından irtibatta. En son Eylül 18'de ziyaret edildi. Biz halen onun serbest bırakılması için uğraşıyoruz. O Türkiye'de haksız yere hapsedildi" dedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 29 Eylül 2017 03:44
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. cccihaddd 24 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 2

    O cıa ajanı haksız yere mi hapsedildi size verilen tepelere baksaydınız 15 temmuz kalkışmasında kimlerle irtibatlı olduğunu hangi darbecilerle bağlantıları olduğunu görürdünüz ya hiç o tepeler e bakmaďınız yada salağa yatıyorsunuz ama asıl gerçek tüm pisliğinizi çok çok iyi biliyorsunuz.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.