29 Eylül 2017 03:15

Trump’tan patronlara tarihin en büyük kıyağı!

ABD Başkanı Donald Trump, 'ABD tarihinin en büyük vergi indirimini' hayata geçirmek istediğini söyledi. Vergi indirimi ABD’li patronlara yarayacak. 

Trump’tan patronlara tarihin en büyük kıyağı!

Paylaş

ABD'de Başkan Donald Trump tarafından 'Tarihin en büyük vergi indirimi' şeklinde tanımlanan uygulamalar, en çok ABD'li patronlara yarayacak.

Cumhuriyetçi Parti tarafından yayımlanan çerçeveye göre ülkede kurumlar vergisi yüzde 35’ten yüzde 20’ye indirilecek. Trump, bu uygulamanın ABD’nin daha rekabetçi hale gelmesini sağlayacağını ve orta sınıf ailelere de yardımcı olacağını ileri sürdü.

Demokrat Parti ise bu planın zenginlere bir hediye olacağını, yoksulların daha da yoksullaşacağını söyledi.

Plana göre bireylerin ve ailelerin vergiden düşebileceği gelirlerin miktar yaklaşık iki katına çıkarılarak 12 bin ve 24 bin olacak. En fazla geliri olanlardan alınan yaklaşık yüzde 40’lık vergi yüzde 35’e indirilirken en düşük gelirliler için vergi dilimi yüzde 10’dan 12’ye çıkarılacak.

Demokrat Partiye göre bu değişim özellikle yalnız ebeveynleri ve yoksul aileleri kötü etkileyecek. Trump ise “Amerika’nın köhne, karmaşık ve külfetli vergi rejimini değiştirmeden ülkemizin ve ekonomimizin hak ettiği gibi yükselişe geçmesi imkansız” dedi.

Federal Bütçeden Sorumlu Komite adlı düşünce kuruluşu ise önerilen planın devletin 10 yılda 2.2 trilyon dolarlık vergi geliri kaybına yol açacağını savundu. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

İhtiyacımız olan laik ve akla dayalı bir sistem

SONRAKİ HABER

Lüleburgaz Belediyesinde TİS imzalandı, haftalık çalışma 40 saate indi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa