Kartal’da hastalar da sağlık çalışanları da mağdur olacak

Kartal’da hastalar da sağlık çalışanları da mağdur olacak

İstanbul Kartal’da Yavuz Selim Devlet Hastanesinin Tuzla’daki bölge hastanesine taşınmak istenmesine karşı eylem düzenlendi.

İstanbul’un Kartal ilçesinde 1966 yılından bu yana hizmet veren Yavuz Selim Devlet Hastanesinin eski olduğu gerekçesiyle Tuzla’da yapılan bölge hastanesine taşınmak istenmesine tepkiler sürüyor. 

Hastane önünde eylem yapan SES üyesi sağlık emekçileri ve kitle örgütleri, hastanenin taşınması halinde hem hastaların hem de çalışanların mağdur olacağını vurguladı. 

Eylemde konuşan SES Anadolu Şube Eş Başkanı Nurdan Gürer, taşınma kararının iktidarın sağlığın ticarileştirilmesi politikalarının bir parçası olduğunu ifade ederek, “On binlerce insanın hizmet aldığı bir hastane hiçbir hazırlık yapılmadan, hastane içindeki sağlık emekçileriyle iletişime geçilmeden, taşınma hakkında bilgilendirme yapılmadan, mağduriyetlerin olacağı öngörülmeden, 1 hafta içinde kesinleşip yeni Tuzla Devlet Hastanesine taşınacağı söylenmiştir. Çalışanların barınma, çocuklarının okul sorunu ya da yol problemleri de göz ardı edilmiş, çalışanlar zor durumda bırakılmıştır” dedi. (Kartal/EVRENSEL)

www.evrensel.net