28 Eylül 2017 13:41

'Nusaybin'de hastalıkları engellemek için önlem alındı mı?’

Mardin’in Nusaybin ilçesinde süren altyapı çalışmaları nedeniyle yaşanan olumsuzluklar Meclis gündemine taşındı.

Paylaş

HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde Nusaybin’deki altyapı çalışmalarında her yeriin şantiye alanına çevrildiğini, çalışmaların çok ağır ilerlemesi sebebiyle kullanılamaz halde olan birçok yolun hayatı olumsuz etkilediğini belirterek “Yoğun tozdan dolayı görünmeyen sokaklarda çocuklar başta olmak üzere birçok kişinin enfeksiyon kaptığı belirtilmektedir” dedi. 

Atalan, Soylu’ya şu soruları yöneltti:

“-Yurttaşların yaşamını olumsuz yönde etkileyen ve sağlık açısından ciddi sorunlara sebep olan altyapı çalışmaları ne zaman bitirilecektir? 

-Çalışma yapılan caddelerde yeteri kadar güvenlik önlemi alınmadığı doğru mudur? Kazaların yaşanmaması için gerekli önlemler alınacak mıdır? 

-Altyapı çalışmaları süresince yaşanacak elektrik ve su kesintilerinden dolayı halkın mağdur olmaması için nasıl bir çalışma planlanmıştır? 

-Kazı çalışmaları süresince yoğun tozdan kaynaklanan solunum yolları rahatsızlıkları başta olmak üzere bulaşıcı hastalıkları ve enfeksiyonları engellemek için ne gibi önlemler alınmıştır? 

-Farklı gerekçelerle kesilen elektrik cezalarının sebebi nedir? Altyapı çalışmaları süresince elektrik-su kesintilerinden dolayı mağdur olan esnafın mağduriyetinin giderilmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır?” (Diyarbakır/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Figen Yüksekdağ'ın duruşması 28 Aralık'a ertelendi

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, MESS dayatmasına karşı fazla mesaiye kalmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa