Meral Akşener, partisinin kurucular kurulunu açıkladı

Meral Akşener kuracağı yeni partinin kurucularını açıkladı.

27 Eylül 2017 19:42
Paylaş

Partisinden ihraç edilen MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener; kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı. 

Akşener İstanbul'da düzenlediği basın açıklamasında şunları dile getirdi:

“Her kesimden her yörenden ilgi duyuyoruz. Partimiz Türkiye'nin partisi olarak doğuyor. Sorun çözücü bir parti olarak doğuyoruz. Kurucular kurulunun bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum;

Büyükelçi Ahmet Erozan, Eski Bakan Aydın Tümen, hukuk mezunu ev kadını Berna Sukas, Adana Milletvekili Cevher Cevheri, Aşık Veysel'in torunu işkadını Çiğdem Özer, Elif Gökdemir, 15 Temmuz gazisi Fatih Eryılmaz, eğitim ataşesi Erdoğan Bozdemir, İşkadını Fulya Yasemin, Üstdüzey Yönetici Hatice Bilici, iki gözünü terörle mücadele sırasında kaybetmiş Gazi Hüseyin Özlük, Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, Mühendis Orhun Ertürkmen, Eski Bakan Suat Çağlayan, Üstdüzey Yönetici Taylan Yıldız, Büyükelçi Tugay Uluçevik, Üstdüzey Yönetici Ersagun Yücel, Avukat Nafi Özgür.”

Avcılar'daki Mira Davet Salonu'nda gazetecilerle yaklaşık 1 saat sohbet toplantısı yaparak soruları yanıtlayan Meral Akşener, ismini açıklamadığı partinin kuruluş çalışmalarının son günlerine geldiklerini söyledi. Akşener, çalışmalarını yüksek tempo ve azimle sürdürdüklerini, anlatırken, “Partimiz resmi bir kimliğe kavuşmadığı halde milletimiz büyük bir destek veriyor. Partimiz Türkiye’nin partisi olarak doğuyor. Buradan ilan ediyorum. Milletimiz partimizi henüz doğmadan Türkiye’nin partisi olarak tescilledi” iddiasında bulundu.

Kendilerinden Türkiye’nin kötüye gidişini durdurma beklentisi bulunduğunu, milletle el ve gönül birliğiyle bunu başaracaklarını söyleyen Akşener, şöyle dedi:
“Kurucu kadromuzu isim ve amblemimiz büyük bir özen ve dikkatle seçiyoruz. Biz ülkemizin sıkıntılı halini gören insanımızın yeni bir Kuvay-i Milliye ruhuyla hareket ettiğini düşünüyoruz. Gerçekten tüm insanımız aynı sıcaklıkla kucaklayarak milletimizin karşısına çıkma sorumluluğundayız. Programımızı Türkiye’yi uçurumdan kenarından kurtarma amacıyla yapıyoruz. Yüzde 50’nin seçtiği ama yüzde yüzü kucaklayacak bir parti olmak için yola çıktık. Milletimiz bizi sarayla servetle anmayacak. Ben ve arkadaşlarımız saraylara değil hizmet için yola çıktık. Sanırım AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra en çok anket yaptıran tek siyasetçi benimdir. Toplumun her kesiminden çok ilginç bir şekilde oy aldığını görüyoruz. 81 ilin her yerinden her kesiminden oy aldığımız ortaya çıkıyor. Benim yaptırdığım anketlerde oylarımız çok yüksek çıkıyor. 25 Ekim’de logosu, ismi ve tüzüğü Ankara’da yapılacak programla kamuoyu ile paylaşılacak.”

Akşener, çalışmalarını sürdürürken çok zor salon bulabildiklerini, Ankara’da parasını ödeyerek, ailece kaldıkları otelden çıkarıldıklarını anlatırken, siyasi oluşumlarının korku saldığını iddia etti:
“Korku çok saygı değer bir duygudur. 'Bu partiyi kurdurmazlar, Meral Akşener partiyi kurma girişiminde bulunursa Meral Akşener hapsedilir' deniliyor. Benim bildiğim Recep Tayyip Erdoğan beyefendi bir kadından korktu dedirtmez. Dolayısıyla bu parti kurulur. Benim hakkımda 1 yıl 2 aydır iftiralar var. Ben de diyorum ki hakkımdaki iftiraları ispatlamayan şerefsizdir. Bunlar 1 yıl 2 aydır şerefsiz şerefsiz ortalıkta dolaşıyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son olarak Kuzey Irak'taki referandum konusundaki ‘Yanıldık’ açıklamasını hatırlatan Akşener, Türkiye'nin izlenen dış politika nedeniyle 'Kepaze' duruma düştüğünü söyledi.

Akşener, bir soru üzerine HDP veya CHP'den Cumhurbaşkanlığı konusunda teklif gelmediğini, her partinin yarışa kendi adayı ile girmesinden yana olduğunu anlatırken, kuracakları partinin seçime yetişeceğine inandığını, parti tabanının kendisini aday görmek istediğini, söyledi. Meral Akşener seçim döneminde de aynı istek olması ve partinin seçime girememesi halinde 100 bin imza ile aday olacağını söyledi. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sokak müzisyenleri polis ve zabıta kıskacında

SONRAKİ HABER

İnsan manzaraları ‘Cinerama’da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...