27 Eylül 2017 17:31

Fikret Orman basına açıklamalarda bulundu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, RB Leipzig ve Fenerbahçe maçları ile ilgili basına açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman basına açıklamalarda bulundu

Paylaş

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı ekibin TEMSA ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının imza töreninde basına açıklamalarda bulundu.

Dün oynanan RB Leipzig maçı hakkında konuşan Orman, böyle üst seviyede bir maçı kazanmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Leipzig kulübü yöneticilerinin İstanbul'dan memnun ayrıldıklarını söyleyen Orman "Tabii skor da çok güzeldi bizim açımızdan, hepimiz keyif aldık. Böyle bir maçı kazandıktan sonra, 'Bundan sonraki maçları da kazanabiliriz' anlayışına hakim olduk. Art niyetli insanlar kibir olarak görmek istiyorlar ama biz özgüven olarak görüyoruz. Bu güzel bir his" diye konuştu.

'FUTBOLU ANTİPATİK BİR HALE GETİRİRSENİZ SEYİRCİ GELMEZ'

Fenerbahçe derbisinde "Ölüm kalım maçı ortamı" yaratıldığını ifade eden Fikret Orman, "Hafta sonu oynanan derbide ise tam bunun zıttı bir ortam vardı. Gergin bir ortamın içinde oynanan bir maçı baştan sona seyrettik. Bu ne beni, ne Beşiktaşlıları, ne Fenerbahçelileri memnun etti. Futbolun güzellikleri olduğu zaman buraya insanlar geliyor. Futbolu antipatik hale getirirseniz seyirci gelmez. Beşiktaş bunu kırdı" açıklamasını yaptı. 

'TÜRKİYE'NİN MARKA DEĞERİ YOK'

Türk takımlarının oyuncu pazarlamada sıkıntı çektiğini ve bu sıkıntının ülkenin marka değeriyle alakalı olduğunu vurgulayan Orman, "Bizde marka değerini azaltmak için bir yarış var. Maç sonu demeçler, soyunma odasındaki olaylar. Bunlar İngiltere'de, Almanya'da, Fransa'da olabilir mi? Olamaz. Sporcularla alakalı bir başka yöneticinin demeç vermesi, bir yöneticinin başka bir kulübün başkanına imalı konuşması. Böyle bir şey olabilir mi? İnsanları birbirine çarpıştırmak, kavga çıkartmak bunların amacı. Atatürk diyor ki, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' Bu sadece sporcular için değil, yöneticiler için de geçerli" ifadelerini kullandı.

'GÖZÜM CEM SATMAN'IN ÜZERİNDE'

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin hakemleriyle ilgili konuşan Orman, "Hakemle alakalı çok şey konuşuldu. Ben bir hakem yorumcusu değilim. Ali Palabıyık ve Cem Satman açısından olaya bakıldığında, herkes maçı seyrettiğinde bunlar görüyor. Palabıyık gibi genç hakemlerin kazanılmaya çalışılmasını destekliyorum. Bizim maçımızda bile hata yapsa bu insanları kazanma taraftarıyım fakat Karabük maçında, yine Ali Palabıyık ve Cem Satman vardı, golümüz verilmedi. Ali Palabıyık, FIFA kokartlı bir hakem. Sezon başında baskılı bir maçı iyi yönetmişti. Ama böyle tansiyonu yüksek maçlarda bu gibi hakemleri kazanmak için kullanırsak daha çok kaybederiz. Bundan kulüpler zararlı çıkıyor. Cem Satman'ı takip edeceğiz artık. Tüm problemli olayların içerisinde var. Gözüm üstünde. Yazık. Bir maçta daha ne olabilir? Bariz gol iptal edildi, penaltı verilmedi, penaltıyla birlikte kırmızı kart, daha ne olabilir diye düşünüyorum. Bunu basın mensupları, hakem hocaları yorumlasın, günah. Fenerbahçe çok büyük bir camia. Yenemez mi? Yenebilir. Daha ligin çok başındayız, 'Fenerbahçe lige dönecek' dedim maç öncesi" açıklamasını yaptı.

'O KIRMIZI KART QUARESMA'YA YAKIŞMADI'

Orman, özeleştiri yapmaları gerektiğini de vurgulayarak "Bizim de maçta hatalarımız var. Onları yok sayamayız. Objektif olarak değerlendirmemiz lazım. Quaresma gibi Avrupa kupası kaldırmış bir oyuncuya o kırmızı kart yakışmadı" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Referandumun sonuçları açıklandı: Yüzde 92.73 evet

SONRAKİ HABER

"Bakan Soylu Kaybolan silahları unuttu mu?"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa