Trump'tan Porto Riko eleştirilerine tepki çeken yanıt

Trump'tan Porto Riko eleştirilerine tepki çeken yanıt

Donald Trump, ABD'ye bağlı Porto Riko'ya kasırgalar sonrası yeterince yardım edilmemesine dair eleştirilere tepki çeken bir yanıt verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, bu ay kasırgalardan dolayı büyük hasar gören, ABD’ye bağlı Porto Riko adasına yeterli yardımın ulaştırılmamasına dair eleştirileri, “Okyanusun ortasında bir ada. Kamyonlarınızı oraya süremezsiniz” diye yanıtladı.

Trump, “Adada olduğu için bu en zor iş. Okyanusun ortasında bir adada. Bu büyük bir okyanus. Gerçekten çok büyük bir okyanus” dedi. Trump ayrıca, “Burası Florida ve Texas gibi merkezine kadar gidip dağıtım yapabileceğimiz bir yer değil. Bu Atlas Okyanusu denen bir yer. Zor iş” ifadelerini kullandı.

Bu ay kasırgalar sebebiyle Porto Riko’da büyük bir yıkım meydana gelmişti. Trump ise Porto Riko’daki krizle ilgilenmemekle eleştirilmişti.

PORTO RİKO ‘OKYANUSUN ORTASINDA’ MI?

Öte yandan Trump, bu açıklamalarının ardından ‘coğrafya bilgisi’ sebebiyle alay konusu oldu.

Porto Riko Karayip denizinde bulunuyor, Atlas Okyanusu ise Porto Riko’nun yaklaşık 885 kilometre doğusundan başlıyor. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. Ilknur arslan 25 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Aynı şeyi söylemiş.Orasi bir ada.Zaten herkes biliyor ada olduğunu lakin neden yardım göndermiyor.Kendi insanını ve doğasını yok ediyor.Sacma bir açıklama

  2. Sema topal 25 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Niye işine gelince dünyanın öbür ucuna yetiyon çemçük ağızlı

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.