Hatay’da sayacılardan halaylı zam eylemi

Hatay’da sayacıların başlattığı iş bırakma eylemi davul zurnalı eylemle bugün de devam etti.

26 Eylül 2017 18:02
Paylaş

Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde maaşlarının yetersizliği nedeniyle iş bırakma eylemine başlayan saya işçileri davul zurnayla halay çekerek zam istedi.

Merkez Antakya İlçesi Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde yer alan ayakkabı üretim atölyelerinde çalışan sayacılar, uzun süredir maaşlarına zam alamadıkları gerekçesiyle dün sabah iş bırakmıştı. Mahalledeki atölyeler önünde toplanan yaklaşık 200 sayacı, bugün yürüyüş yaptı.

Burada işçiler adına konuşan 40 yıllık saya işçisi Salih Güçlü, hayat şartlarıyla mücadele edemez hale geldiklerini söyledi. En büyük sorunlarının maaşlarındaki azlık olduğunu kaydeden Güçlü, “Bizim hayat şartlarıyla mücadele şansımız kalmadı. Kazancımızla hayatımızı idame ettiremiyoruz. İşçilerimizin çoğu kayıtlı değil, atölyelerde bireysel olarak çalışıyorlar, birçok arkadaşımızın sigortası da yok, bu mağduriyetlerimizden dolayı bu eylemi yapıyoruz” dedi.

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALAY

Yapılan basın açıklamasının ardından çalan davul-zurna eşliğinde eyleme katılan işçiler halaylar çekerek oynarken, eyleme katılmayan arkadaşları ise atölyelerin penceresinden eylemi izleyip telefonlarına kaydetti. İşçiler, eylemlerini zam yapılıncaya kadar sürdüreceklerini bildirdi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Şam Hükümeti: Kürtlerin özerkliğini konuşabiliriz

SONRAKİ HABER

KESK Adana’da 24’üncü yılını kutladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa