Turist getirene teşvik

Turist getirene teşvik

Türkiye’de kruvaziyer hizmeti verilen limanlara, turist getiren A grubu seyahat acentalarına, getirdikleri turist başına 30 dolar destek verilecek.

Türkiye’de kruvaziyer hizmeti verilen limanlara, 750 ve daha fazla yolcu kapasitesine sahip kruvaziyer gemi ile turist getiren A grubu seyahat acentalarına, getirdikleri turist başına 30 dolar destek verilecek.

Bakanlar Kurulu’nun Türkiye’ye Kruvaziyer Gemi ile turist getiren (a) grubu seyahat acentalarına destek sağlanması hakkında kararı Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı.

Karara göre, Türkiye’de kruvaziyer hizmeti verilen limanlara, bu kararın yayımlandığı tarihten başlamak üzere 31 Aralık 2017 tarihine kadar 750 ve daha fazla yolcu kapasitesine sahip kruvaziyer gemi ile turist getiren A grubu seyahat acentalarına, getirdikleri turist başına 30 dolar destek sağlanacak.

Bu karar kapsamında sağlanacak desteğe ilişkin ödemeler bakanlık bütçesine konulan ödenekten karşılanacak. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER turizm

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.