BDP olağanüstü kongreye gidiyor

BDP olağanüstü kongreye gidiyor

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), 14 Ekim tarihinde olağanüstü kongre yapma karar aldı. Karar, BDP Parti Meclisi (PM) toplantısında alınırken, bunda partiye yönelik yapılan operasyonların etkili olduğu ifade edildi.Toplantının ardından alınan kararlara ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Olağan kongremizin üzerinden bir yıl bile ge&cce

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), 14 Ekim tarihinde olağanüstü kongre yapma karar aldı. Karar, BDP Parti Meclisi (PM) toplantısında alınırken, bunda partiye yönelik yapılan operasyonların etkili olduğu ifade edildi.

Toplantının ardından alınan kararlara ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Olağan kongremizin üzerinden bir yıl bile geçmeden Parti Meclisimizin 80 asil ve 40 yedekten oluşan 120 kişilik kadrosundan 56 kişi çalışamaz hale gelmiştir. Çoğu tutuklanmış olan ya da tutuklamalar nedeniyle görev değişikliği yapmak durumda kalan arkadaşlarımızın boşluğunu tamamlamak kaçınılmaz hale geldiğinden, 14 Ekimde Olağanüstü Kongre yapılması kararı alınmıştır” denildi.

PARTİLİLERE ÇAĞRI YAPILDI

Toplantıda, Ramazan ayı boyunca tüm BDP’li vekillerin kendi illerinde bulunup, planlamalara katılması, Bayramın 3. gününde ise parti heyeti ve demokratik kitle örgütü temsilcileri ile birlikte Uludere’de aileleri ziyaret etmesi kararı da alındı.

Toplantıda ayrıca, 1 Eylül için “Kürt sorununda çözüm” temalı etkinliklerin planlanması, Suriye’deki gelişmeleri gözlemlemek ve görüşmelerde bulunmak üzere Suriye’ye bir heyet hazırlığının yapılması ve 10 Eylülde gerçekleşecek olan gazetecilerin duruşmasına katılım için gerekli çalışmalarda bulunulmasına karar verildi. (ANKARA)

www.evrensel.net