26 Eylül 2017 16:36

Pınar Aydınlar ve Hacay Yılmaz'a 10'ar ay hapis cezası

HDP Parti Meclis Üyesi ve sanatçı Pınar Aydınlar ile HDP yöneticisi Hacay Yılmaz'a 10'ar ay hapis cezası verildi.

Paylaş

7 Haziran seçimleri öncesinde “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla yargılanan HDP İzmir Milletvekili adayı Pınar Aydınlar ve HDP yöneticisi Hacay Yılmaz hakkında verilen 2’şer yıl 1’er ay hapis cezası istinaf mahkemesinde bozuldu. Aydınlar ve Yılmaz’a 10’ar ay hapis cezası verildi.

7 Haziran seçimleri öncesinde “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla yargılanan HDP İzmir Milletvekili adayı Pınar Aydınlar ve HDP yöneticisi Hacay Yılmaz hakkında verilen 2’şer yıl 1’er ay hapis cezasının istinaf duruşması görüldü.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 Mart günü verilen ceza için görülen duruşmaya Aydınlar SEGBİS ile katıldı. Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayına gelen Aydınlar, İzmir Bölge Adliye Mahkemesindeki duruşmaya katıldı. Kimlik tespiti ile başlayan duruşmada Aydınlar’ın avukatları hazır bulundu. Duruşmanın devam ettiği sırada çok sayıda HDP yönetici ve üyesi de adliye önünde bekledi. Aydınlar ve müdafilerinin savunmalarının ardından iddia makamı mütalaasını sundu.

İddia makamı mütalaasında Aydınlar ile Yılmaz’ın “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla cezalandırılmasını istedi. Daha sonra kararının açıklayan mahkeme heyeti, Aydınlar ve Yılmaz hakkında “örgüt propagandası yapmak” gerekçesi ile 10’ay hapis cezası verdi.

(İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Muğla'da yaşam savunucuları adliye önünde buluştu

SONRAKİ HABER

EMO Bilim - Akademi - Mühendislik buluşması gerçekleşiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa