26 Eylül 2017 04:13

Merih Aşkın’dan müzik atölyesi

Müzisyen Merih Aşkın, perdesiz gitar ve kopuz atölyesi başlatıyor. 22 Ekim’de başlayacak olan atölye 10 Aralık’a kadar sürecek.

Paylaş

Şerif KARATAŞ
İstanbul

Siret ve Terennüm albümleriyle müzikseverlerle buluşan Merih Aşkın’la müzik atölyesi ile ilgili konuştuk. Atölye çalışmasını yapmasını şu ifadeyle açıklıyor Aşkın: “Atölye çalışması yapmak uzun zamandır aklımda olan ve çok istediğim bir durumdu. Toplu olarak müzik atölyesini, iki yazdır Fethiye’de yapılan Müzik Köyü’nde de biraz deneyimledim, orada atölye çalışmaları ve workshoplar yaptım, buna kış sezonunda İstanbul’da da devam etmek istedim. Ben bir takım okullara gittim ama temelde meşk usulü eğitimden gelen biriyim, müziğin ancak böyle paylaşılabileceğine  ve birlikte öğrenilebileceğine inanıyorum. Son dönemlerde Perdesiz Gitar ve Kopuz’a merak duyan insanların faydalanabileceği, karşılıklı birbirimize bir şeyler öğretip meşk edebileceğimiz bir ortam yaratmak niyetiyle atölye çalışması başlatmaya karar verdim.”

Aşkın, yapacağı atölye çalışmasının konseptine ilişkin de, “Perdesiz gitar ve kopuz ekseninde bir çalışma yürüteceğiz ama bunun dışında farklı enstrümanlara da açık olacak, enstrümanın  teknik detaylarını, icra tekniklerini çalışacağız, enstrümana nasıl yaklaşılır biraz bunları tartışmak ve paylaşmak niyetim” diyor. 

MÜZİKSEVERLERE AÇIK 

Atölye çalışmasının müziğe ilgi duyan, merak eden, birlikte ses çıkarmak isteyen herkese açık olduğunu anlatan Merih Aşkın, “Herhangi bir yaş, deneyim vs sınırlamam yok, müziği seven herkes katılabilir, kendi hikayesini dahil edebilir, ister sazıyla ister sözüyle, dilerse de sadece oturup dinleyerek. Benim atölye çalışmalarım genelde böyle şekil alıyor, enstrüman çalışmanın dışında sohbet etmek, çay içmek de atölyeye dahil” ifadelerini kullanıyor.  

Atölyenin 22 Ekim ila 10 Aralık arası her pazar Kadıköy’de yapılacağını ve 8 hafta süreceği bilgisini veren Aşkın, “Katılmak isteyenler [email protected] adresine müzikle olan ilişkilerini kısaca anlattıkları bir mail gönderebilirler” diyor. 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Prof. Yeğen Türkiye'nin referandum tutumunu değerlendirdi

SONRAKİ HABER

Kolombiya’da genel grev | Halk sokağa çıktı, polis şiddet uyguladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...