Arhavi’de sel gitti, çamur kaldı

Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından sular çekildi; geriye çamur deryası kaldı.

25 Eylül 2017 21:28
Paylaş

Artvin Arhavi’de 2 gün önce etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle oluşan selin ardından başlatılan hasar tespit çalışması sürüyor. İlçenin tamamına yakınını etkileyen sel sularının çekilmesiyle geriye ise çamuru kaldı.

Arhavi’de 2 gün önce etkili olan şiddetli yağmurun sele dönüşmesi sonucu Kapisre Deresi taştı, mahallelerde cadde ve sokaklar göle döndü, ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katları sular altında kaldı. Sel sularının çekilmesiyle birlikte geriye kalan çamurun temizlenmesi için Arhavi Belediyesi ekipleri aralıksız çalışıyor. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İlköğretim Okulu ile Halk Eğitim Merkezi ve cami çevresinde de temizlik çalışmaları sürüyor.

Hasar tespit çalışmalarının sürdüğü ilçede ilk belirlemelere göre 285 işyeri, 125 konut ile 1 okul, 1 cami ve Halk Eğitim Merkezi sel sularından etkilendi.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, 3 saate metre kareye 248 kilogram yağış düştüğü ilçede büyük bir afet yaşadıklarını belirterek alt yapı ve tarım arazileri olmak üzere 2 ayrı komisyonun hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Hekimoğlu, sürdürülen çalışmalarla hayatın normalle dönmeye başladığını belirtti.

Bu arada Drone ile çamurla kaplı caddeler havadan görüntülendi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumhuriyet davasında en kritik tanıklıklar çöktü

SONRAKİ HABER

Kolombiya’da genel grev | Halk sokağa çıktı, polis şiddet uyguladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...