25 Eylül 2017 15:18

Ankara Valiliği tüm Kızılay'ı yasakladı!

Ankara Valiliği Kızılay'da yapılacak tüm basın açıklamalarını, eylemleri ve yüksek sesle türkü söylenmesini yasakladı.

Ankara Valiliği tüm Kızılay'ı yasakladı!

Paylaş

Ankara Valiliği neredeyse Kızılay'ın tamamında eylem yasağı ilan etti.

KESK üyelerinin Sakarya'da her Cumartesi yaptığı oturma eylemine izin vermeyen emniyet, valiliğin kararı olduğu söylemişti.

Valilik 21 Eylül 2017 tarihli eylem yasağını kararını bugün açıkladı. Ankara Valiliği, çeşitli demokratik kitle örgütleri tarafından basın açıklaması adı altında kitlesel katılımlarla, yaya ve araç trafiği akışını engelleyecek şekilde, çevrede ses ve gürültü kirliliği ile kamu düzenini bozan birtakım kanuna aykırı eylem ve etkinliklerin düzenlendiğini iddia etti.

Bu gerekçeyle Kızılay bölgesinin tamamında basın açıklaması adı altında (film gösterimi, çadır kurma, ateş yakma, açlık grevi/oturma eylemi vb.) toplantı ve gösteri yürüyüşü türünden eylem / etkinliklerin yapılmakta olduğubuve bu durumun bölge esnafı ile vatandaşlar arasında korku ve panik ortamı oluşturulduğunu savundu.

Yapılan eylemlere "DEAŞ-PKK/KCK tarafından eylem istihbaratının yapıldığı" gerekçe gösterilen kararda, paylaşılan krokideki cadde ve sokaklarda geceli/gündüzlü yüksek sesle çevreyi rahatsız edici şekilde şarkı, türkü, marş, vb. sloganlar atmak suretiyle toplantı, basın açıklaması vb. her ne suretle olursa olsun eylem yapılması yasakalandı. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Tereddüt’e Batum’dan 2 ödül

SONRAKİ HABER

Libya'da çatışmaları takip eden eden gazeteci hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa