27 Temmuz 2012 14:55

‘Sivil Cuma’da Suriyeli Kürtlere destek

Bölge il ve ilçelerinde bu hafta kılınan Sivil Cuma namazlarında verilen vaazlarda Abdullah Öcalan üzerindeki tecride tepki gösterildi, Suriyeli Kürtlere destek çağrısı yapıldı.Batman, Diyarbakır merkez, Silvan ve Bismil ilçeleri, Şırnak’ın İdil, Cizre, Silopi ilçeleri, Urfa, Siirt merkez, Kurtalan ilçesi, Mardi

‘Sivil Cuma’da Suriyeli Kürtlere destek

Paylaş

Bölge il ve ilçelerinde bu hafta kılınan Sivil Cuma namazlarında verilen vaazlarda Abdullah Öcalan üzerindeki tecride tepki gösterildi, Suriyeli Kürtlere destek çağrısı yapıldı.

Batman, Diyarbakır merkez, Silvan ve Bismil ilçeleri, Şırnak’ın İdil, Cizre, Silopi ilçeleri, Urfa, Siirt merkez, Kurtalan ilçesi, Mardin’in Nusaybin ve Kızıltepe ilçeleri, Van, Hakkari, Muş’un yanı sıra Mersin, Manisa, Adana gibi pek çok kentte bu haftaki Sivil Cuma namazında da binlerce kişi saf tuttu. Kürtçe verilen vaazlarda PKK lideri Abdullah Öcalan üzerinde 1 yıldır devam eden tecrit kınandı. Operasyon ve çatışmalara son verilmesi çağrılarının yapıldığı vaazlarda, Suriye’nin kuzeyindeki gelişmelere de değinilerek, Kürtlerin kendi yönetimlerini oluşturma çabalarına destek çağrısı yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Yerel yönetimlerin borçları Meclise taşındı

SONRAKİ HABER

Rezidansın 9. katından düşen kadının itilerek öldürüldüğü iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa