25 Eylül 2017 00:28

Farklı görüşe sahip işçiler sorunları için birleşebiliyor

Çorlu’da kurulu Ünteks’ten bir tekstil işçisi: İşçilerin sorun ve sıkıntıları artarak devam ettiğinden birleşmeleri de daha da büyüyecektir.

Farklı görüşe sahip işçiler sorunları için birleşebiliyor

Paylaş

Ünteks’ten bir tekstil işçisi
Çorlu

Çalıştığım fabrika Çorlu’da bir tekstil fabrikası. 400 civarı işçinin çalıştığı fabrikada farklı insanlar, farklı yaşamlar, farklı görüşler, ülkemizin farklı bölgelerinden gelen işçiler çalışıyor. Bu kadar farklılıklara rağmen yine de ortak düşüncelerimiz ortaya çıkmıyor değil.  En ortak noktamız emeğimiz, alın terimiz.

Yemek molasında konuştuğum arkadaşlarımla her ne kadar siyasal görüşlerimiz şimdilik aynı olmasa da vergi diliminin artmasından dolayı maaşlarımızdan kesilen vergi artışında yaşanan adaletsizlikte hemfikiriz.

Onlara; iktidar partisinin patronları kollayan, her zaman patronların lehine kanunlar çıkaran, işçi ve emekçiyi ise düşünmeyen bir siyasal parti olduğunu söylediğimde nerede ise herkesle birleşebiliyoruz. AKP’ye oy vermiş işçiler eskisi gibi savunmaya geçen değil onaylayan sözler duyuyorum. Vergi adaletsizliği yüzünden, bir arkadaşım fazla mesaiye gelmemekten bahsediyor, bir diğeri ise patronlara yapılan vergi affından, teşviklerden söz açıyor. Cumhurbaşkanının patronlara konuşmasından örnek veriyor. Cumhurbaşkanının “OHAL’i siz işverenler rahat edin diye getirdik, grev tehdidini ortadan kaldırdık” dediği sözleri hep örnek veriliyor. En nihayetinde işçilerin yaşadığı sorunlar hangi görüşten olursa olsun birleştiriyor. İşçilerin sorun ve sıkıntıları artarak devam ettiğinden birleşmeleri de daha da büyüyecektir.

ÖNCEKİ HABER

CHP’de Meclis başkanvekilliği ve grup yönetimi tartışması

SONRAKİ HABER

Hayvanları demir kafeslerden kurtarmak için ortak çağrı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa