24 Eylül 2017 18:01

Üniversiteye kayıt için gitti ‘keşif’ iddiasıyla tutuklandı

Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’ne kayıt yaptırmak üzere İzmir’e giden Mehmet Ali Kaman 'keşif yaptığı' iddiasıyla tutuklandı.

Paylaş

Urfa’nın Viranşehir ilçesinden kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’ne kayıt yaptırmak için akrabası Lütfi Kaman ile İzmir’e giden Mehmet Ali Kaman kayıt yaptırdıktan sonra “keşif yaptığı” iddiasıyla tutuklandı. 

Üniversiteye kayıt yaptırdığı 14 Ağustos günü, kardeşi ve kuzeninin şüphe üzerine gözaltına alınıp tutuklandığını söyleyen ağabey Mehmet Kaman, “Kardeşim ve kuzenim kayıt yapmak için gitmişlerdi. Kayıt yaptırdıktan sonra saat kulesinin oraya hatıra fotoğrafı çekmek için gidiyorlar. Fotoğraf çekerken güvenlik güçleri tarafından ‘yer keşfi’ yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındılar. Kardeşim ve kuzenim 40 günü aşkın bir süredir tutuklular. Bir an önce kardeşimin serbest bırakılmasını istiyorum. Hem özgürlüğünden hem eğitiminden onu mahrum bıraktılar. Okul hayatı mahvolacak. Kardeşimin o gün kayıt yaptırdığına dair öğrenci belgesi elimizde olmasına rağmen hala tutuklu” dedi. Öte yandan gençlerin tutukluluğuna yapılan itirazın da reddedildiği öğrenildi. (Urfa/MA)

ÖNCEKİ HABER

TKDK hibe başvuru süresi uzatıldı

SONRAKİ HABER

DHA muhabirine canlı yayın sırasında tokatlı saldırı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa