24 Eylül 2017 11:56

Yüksekova'da ilk kadın futbol takımı kuruldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 16-25 arası 30 futbolcuyla kurulan ilk kadın futbol takımı, futbolun 'erkek oyunu' olmadığını gösterecek.

Paylaş

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ilk kadın futbol takımı kuruldu. Yüksekova Belediyesi bünyesinde Yüksekova Belediyespor Kulübü adı verilen takım önümüzdeki yıl 3’üncü Lig’de mücadele edecek. Takım, ilk hazırlık maçını Kadınlar 2. Liginde mücadele eden Hakkarigücü kadın futbol takımı ile oynadı.

16-25 yaş arası 30 futbolcunun bulunduğu takım önümüzdeki yıl Kadınlar 3'üncü Ligi'nde mücadele edecek. İlk hazırlık maçını Kadınlar 2. Liginde mücadele eden Hakkarigücü Kadın futbol takımı ile oynayan takım, önümüzdeki yıl Mayıs ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılacak. Şampiyona sonrası kadın futbol takımının, Yüksekova ilçesini 3. Ligde temsil edeceği belirtildi.

Yüksekova Belediyespor Kadın futbol takımı Teknik Direktörü Metin Kandaş, Yüksekova tarihinde ilk kez bir kadın futbol takımının kurulduğunu anlattı. Kandaş, “Bu takımı 3 ay önce kurduk. Takımda oynayan sporcularımızın yaşları 15-18 arası olup 30 kız futbolcumuz var. Takımımız, 2018 Mayıs ayında Türkiye şampiyonasına katılacak ve ardından da aynı yıl Kasım ayında Kadınlar 3. Liginde mücadele edecek. Türkiye'nin coğrafik olarak en zorlu bölgesi Yüksekova gibi bir ilçede kadınların futbolda da söz sahibi olması çok önemli” dedi.

Takımın kadın sporcuları ise, Yüksekova ilçesinde sadece erkek takımının olmadığını göstermek için mücadele edeceklerini söyledi. (Hakkari/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suudi Arabistan’da kadınlar ilk kez stadyuma alındı

SONRAKİ HABER

JMO İzmir Şubesi, Kanal İstanbul projesiyle ilgili konferans düzenledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...