23 Eylül 2017 20:15

Fatih'te 5 yaşındaki çocuğa işkence iddiası

Fatih'te 5 yaşındaki kızına işkence yaptığı öne sürülen baba ile birlikte yaşadığı kadın tutuklandı.

Fatih'te 5 yaşındaki çocuğa işkence iddiası

Paylaş

İstanbul Fatih'te 5 yaşındaki kızı S.S.K'ye işkence yaptığı iddia edilen babası ve birlikte yaşadığı kadın tutuklandı. Çocuk bakanlıkça koruma altına alındı.

5 yaşındaki S.S.K, 2 yıldır Fatih Silivrikapı Mahallesi'nde babası ve birlikte yaşadığı kadın ile aynı evde yaşıyordu. İddiaya göre Küçük çocuğa, baba İ.K'nin beraber yaşadığı kadın H.T. tarafından dayak atıldığı komşular tarafından görüldü. Komşular durumu polise bildirdi. Dün eve giden polisler çocuğu bir odada işkence edilmiş halde buldu. İddiaya göre, çocuğun üzerine kaynar su dökülmüş, çeşitli yerlerinde de dayak nedeniyle morluklar oluşmuştu.

BABA VE KADIN TUTUKLANDI

Baba ve birlikte yaşadığı kadın gözaltına alındı. Polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KORUMA ALTINA ALINDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devreye girdi. Çocuk koruma altına alındı, anne Kader K.'ye de bilgi verildi. Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre de çocuk, vücudundaki yaralar nedeniyle şu anda hastanede tedavi görüyor.

ANNE: VÜCUDUNDA HEP YANIK İZLERİ VARDI

Eşinden şiddet gördüğü için boşanma davası açtığını, mahkemenin de sürdüğünü söyleyen Kader K., "Evliliğim 5 sene sürdü. 2 senedir ayrı yaşıyoruz. Tartışmalar oluyordu.  Elimi kolumu bağlayıp şiddet uyguluyordu. Ben dayanamadım artık ailem alıp beni götürdü. Ertesi gün kızımı da almaya gittim, evi boşaltmış, kızımı da alıp götürmüş. Boşanma davası açtım. Mahkeme halen sürüyor. İstanbul'da yaşadığını bilmiyordum. Babama dün telefon geldi. Babam beni arayıp durumu haber verdi. Polis merkezine gittik. Kızımı gördüm; kızımın yüzü gözü yara bere içindeydi. Vücudunda hep yanık izleri vardı. Kollarında ısırık izleri vardı. Ön 2 dişini kırmışlar. Bir komşu balkonda birkaç kez kadının çocuğa vurduğunu görmüş. Sonra da polise haber vermiş. Soğuk suyla banyo ettirmiş. Babası da kemerle dövüyormuş, oklavayla vuruyormuş. Bunların hepsini kızım anlattı. Umarım en ağır şekilde cezalandırılır" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kadıköy'de büyük derbi: Fenerbahçe 2 - Beşiktaş 1

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa