‘Toplu taşıma ücretsiz olsun’

‘Toplu taşıma ücretsiz olsun’

FATİH Sultan Mehmet Köprüsünde (FSM) süren köprü bakım çalışmaları nedeni ile trafik sorununun sürekli arttığını belirten Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, toplu taşımanın ücretsiz hale getirilerek, özel araç yoğunluğunun azaltılması gerektiğini belirtti.Kaya, FSM’de süren köpr&

FATİH Sultan Mehmet Köprüsünde (FSM) süren köprü bakım çalışmaları nedeni ile trafik sorununun sürekli arttığını belirten Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, toplu taşımanın ücretsiz hale getirilerek, özel araç yoğunluğunun azaltılması gerektiğini belirtti.

Kaya, FSM’de süren köprü bakım çalışmaları nedeni ile trafik sorununun sürekli artmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kaya açıklamasında, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde süren köprü bakım çalışmaları nedeni ile trafik sorununun sürekli arttığını belirterek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ankara’nın talimatını beklemeksizin toplu taşımayı ücretsiz hale getirerek, özel araç yoğunluğunu azaltmalıdır” diye kaydetti. “İstanbul gibi metropol bir şehirde, ana hat olarak kabul edilen iki köprünün aynı anda bakıma alınması ve olası sorunların önceden öngörülerek önlemlerinin alınmaması şehircilik açısından ciddi bir hatadır” diye belirten Kaya, yerel idarenin toplu taşımada başarı sağlayamadığını kaydetti. (İSTANBUL)

www.evrensel.net