Foça'da arıtma tesisindeki çatlak denizi kırmızıya boyadı

İzmir Foça'da Yenifoça Mahallesinde bulunan arıtma tesisinde oluşan çatlak sebebiyle denizin rengi kırmızıya döndü, deniz canlıları öldü.

23 Eylül 2017 15:50
Paylaş

İzmir'in Foça ilçesine bağlı Yenifoça Mahallesinde bulunan arıtma tesisinde, tanklardan birinin tahliye borusunda çatlak oluşması nedeniyle deniz kırmızı renge büründü.

Yeni Foça Atık Su Arıtma Tesisindeki tanklardan birinin tahliye borusundaki çatlak sızıntı yarattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, durumun fark edilerek 10 dakika içinde önlem alındığı ve arızanın giderildiğini söyledi ancak sızıntı sonrası deniz kırmızıya büründü. İZSU yetkilileri konulya ilgili olarak "Mevcut çatlaktaki arıza giderildi ancak bu süre içinde arıtma tesisi içindeki yağmur suyu hattına ulaşan tanktan gelen su, tesis dışındaki deşarj hattında bulunan mevcut suyun debisinin de fazla olması nedeniyle seyrelerek denize ulaştı. Sızıntı suyunun daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla iş makineleri ile hızla temizlik çalışması başlattık. Bariyer kurarak da gereken önlemi alacağız. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'nı da bilgilendirdik" açıklamasını yaptı.

Yenifoçalı yurttaşlar, yeni inşa edilen tesiste böyle bir sızıntı yaşanmasına tepki gösterdi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yeni iddia: 'Kadir Topbaş'ın ardından 9 başkan daha sırada'

SONRAKİ HABER

Burundi’de 4 futbolcu yıldırım çarpması sonucu öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa