Antep’te sayacıların iş bırakma eylemi sürüyor

Sayacıların İstanbul, Konya ve İzmir'deki mücadeleleri sürüyor. Antep'te yaklaşık 200 sayacı Ayakkabıcılar Sitesi’nde bir araya gelip iş bıraktı.

23 Eylül 2017 15:22
Paylaş

Antep’te, GATEM Ayakkabıcılar Sitesi’nde çalışan sayacılar, eylemlerini sürdürüyor. GATEM Ayakkabıcılar Sitesi’nde çalışan yaklaşık 200 sayacı, sitede bir araya gelip iş bıraktı.

Site içerisinde bir süre ‘Hakkımızı isteriz’ sloganlarıyla yürüyen sayacılar adına açıklama yapan Gaziantep Sayacılar Odası Başkanı Mehmet Sarıbal, şöyle konuştu: “Gaziantep’te sayacılık faaliyetini gösteren GATEM Ayakkabıcılar Sitesi’nde yaklaşık 600 esnafımız var. Esnaf arkadaşlarımız sabah 07.00, akşam 23.00’e kadar çalışmasına rağmen ellerine asgari ücret bile geçmiyor. Bunun yanında sağlık güvenceleri bile bulunmuyor. Fiyat listesi en son 2012 yılında çıkmış olan listeydi. 5 yıldır yenilenemeyen listeyi yeniledik. 5 yıllık aradan sonra yüzde 30’luk zam geldi. Fakat bu zammı imalatçılar işçilerine verememektedir. İşverenlerin de kendilerine göre sorunları bulunuyor bir araya gelip toplantı düzenleyerek karar vereceğiz.”

Emeğinin karşılığını alamadıklarını söyleyen Cemil Alper ise, “Bizim buradaki arkadaşların tek sorunu vermiş olduğumuz emeği almamamız. Ben kimyasal maddenin içinde çalışıyorum. Yetkililerin bize yardım etmesini bekliyoruz” diye konuştu. (Antep/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Dışarıdaki Gazeteciler'den Cumhuriyet davasına çağrı

SONRAKİ HABER

Yeni iddia: 'Kadir Topbaş'ın ardından 9 başkan daha sırada'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...