22 Eylül 2017 22:55

Ömer Turan serbest bırakıldı

Kurucusu olduğu internet sitesinde yayınlanan Hakan Fidan haberi nedeniyle gece yarısı gözaltına alınan Ömer Turan serbest bırakıldı.

Ömer Turan serbest bırakıldı

Paylaş

Emre Uslu, Mehmet Baransu ve Önder Aytaç'ın MİT Müsteşerı Hakan Fidan'ı övdüğü tweetler ve Önder Aytaç'ın Hakan Fidan'ı MİT müsteşarlığı için aday gösterdiği yazıyı haberleştirdiği için gece yarısı gözaltına alınan Ömer Turan, serbest bırakıldı.

Ömer Turan serbest bırakıldıktan sonra açıklama yaptı. Turan açıklamasında, "Dün gece saat 23:00 sularında Hakan Fidan ile ilgili bir yazım ve 1 sene önce attığım tweetlerden dolayı gözaltına alındım. Evimde arama yapıldı. Hakkımda 7 gün süre ile gözaltı kararı verilmişti” dedi.

Bir gece nezarette geçirdiğini aktaran Turan “Bu akşam emniyette verdiğim ifadeden sonra serbest bırakıldım. Bu süreçte başta avukatım Avukat Burak Bekiroğlu olmak üzere yardımcı olan ve bana destek veren herkese teşekkür ederim. Küs değilim, kırgın hiç değilim, Türk devletinin ekmeğine de köteğine de razıyım.

Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Türkmen Beyi Devlet Bahçeli ve Milli ulusalcılar liderliğindeki istiklal ve İstikbal mücadelem devam edecektir. Tüm mücadelemiz İslam’ın sancaktarı Türk devleti ve Türk Milletinin bekası içindir. Bu uğurda bedel ödemek şereftir. Hamdolsun ki Rabbim bu Şerefi bana bahşetti.” ifadelerini kullandı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Özgür Sanat Atölyesi: Çocuklar çocuk kalsın, şarkı söylesin

SONRAKİ HABER

Mustafa Sarıgül: CHP'den üzülerek istifa ediyorum

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa