DBP’li Mehmet Arslan’a ‘yetkili’ mahkeme bulunamıyor

DBP’li Mehmet Arslan’a ‘yetkili’ mahkeme bulunamıyor

DBP'li Mehmet Arslan hakkında Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan ve yetkisizlik kararı verilerek dosyası tekrar Siirt’e gönderildi.

DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan hakkında Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmaya mahkeme bulunamıyor. Soruşturma kapsamında 12 Ağustos’ta bulunduğu eve yapılan baskınla gözaltına alınan Arslan, adli kontrol uygulaması ve yurt dışı yasağı konularak 16 Ağustos’ta serbest bırakılmıştı.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü ve “gizlilik” kararı alınan soruşturmaya bir ay sonra 19 Eylül’de yetkisizlik kararı vererek, dosyayı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi. 21 Eylül’de soruşturma dosyasını inceleyen Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, kendisinin yetkili olmadığını ve Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının yetkili olduğu şehriyle dosyayı yeniden Siirt’e gönderdi.

Arslan hakkında yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartı koyan Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının, soruşturma dosyası hakkında yetkisizlik kararı vermesi dikkat çekti. Duruma tepki gösteren DBP Hukuk Komisyonu Üyesi Avukat Şivan Cemil Özen, “Yetkili olmayan bir savcının kararı sonucunda adli kontrol ve yurt dışı kararı uygulanıyor” dedi. (Diyarbakır/MA)

www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. Azadi venda 30 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Savcılar Biliyor sucsuz olduğunu biliyor ama birilerinin korkusundan serbest bırakmıyorlar

  2. Ne adaletitinden bahsediyorsunuz 30 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Savcılar sucsuz olduğunu biliyor ama birilerinin korkusundan bırakmıyorlar

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.