TÜPRAŞ’tan yayılan duman, rafineri işçilerini etkiledi

TÜPRAŞ’tan yayılan duman, rafineri işçilerini etkiledi

İzmir Aliağa'da sabah saatlerinde başlayan ve artarak devam eden hava kirliliği halkın yaşamını olumsuz etkiliyor.

Aliağa’da sabah saatlerinde başlayan ve gün içinde yoğunlaşarak artan hava kirliliği, Star Rafinerisi işçilerini ve Aliağa halkını canından bezdirdi.

Çok sayıda rafineri inşaatı işçisi TÜPRAŞ'ın rafineri sahasından gökyüzünü kaplayan bir duman yükseldiğini, son derece kötü kokan bu dumanın çalışmayı zorlaştırdığını, buna rağmen işin durdurulmadığını söylerken, Aliağalılar ise dumanın şehrin her yanına yayıldığını ifade etti.

Rafineri inşaat sahasından ve şehirden çekilen fotoğraflarda TÜPRAŞ'tan çıkan ve ne olduğu belli olmayan duman görülüyor.

TÜPRAŞ şirket yetkilileri TÜPRAŞ'ın iki büyük bacası arasından çıktığı görülen dumanların nedeniyle ilgili bir açıklama yapmadı.

Dumanlar sadece TÜPRAŞ sahası ve Star Rafinerisi inşaat sahasını değil Aliağa'yı da etkiledi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER TÜPRAŞ

1 yorum yapılmış

  1. Abe P 8 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Tüpraş dan mi Petkim den mi yoksa Star dan mı? iki büyük baca arasından çıktığı görülen dumanların hava kirliliği ile ilgili Alo 181 e ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına rapor edilmesi gerekir. Bölge halkinin ve çalışanların bir açıklama ile uyarılmaları gerekir. Yapmamak suçtur!

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.