20 Eylül 2017 17:49

CHP’li Usluer: Ferhat Göçer nasıl danışmanlık yapacak?

CHP'li Gaye Usluer, Sağlık Bakanlığına danışman olarak atanan ve her gün konser veren Ferhat Göçer'in Bakan’a nasıl danışmanlık yapacağını sordu.

CHP’li Usluer: Ferhat Göçer nasıl danışmanlık yapacak?

Paylaş

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, konser yoğunluğu nedeniyle asıl mesleği olan doktorluk kariyerine ara veren Şarkıcı Ferhat Göçer'in Sağlık Bakanlığına danışman olmasına ilişkin bakana sorular yöneltti. Usluer, her gün konser veren Göçer'in nasıl Sağlık Bakanı'na danışmanlık yapacağını sordu. 

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Şarkıcı Ferhat Göçer’in Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a danışman olmasının altından pis kokular geldiğini söyleyerek şöyle dedi: “Ferhat Göçer’in sanatına ve kişiliğine söyleyecek hiçbir sözümüz yok. Uzun yıllardan beri sağlık hizmetlerinden uzak kalmış birinin bakan danışmanı olması oldukça garip bir durum. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın mutlak suretle kamuoyunu aydınlatması gerekir” dedi. 

Konuyla ilgili bakana sorular yönelten Usluer, “Ferhat Göçer açıktan atama yoluyla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanmış mıdır?” diye sordu. 

Ferhat Göçer'in bir gün sonra iki hafta rapor alıp almadığına yanıt isteyen Usluer, “Ferhat Göçer 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu’na tabii ise nasıl konser vermeye devam etmektedir? Memurların ticari bir kazanç ve gelir elde edilebilecek ek iş yapmaları yasak değil midir? Göçer’in aylık maaşı ne kadardır?” diye sordu.

‘BU KADAR YOĞUN KONSERDE NASIL DANIŞMANLIK YAPACAK?’

Ferhat Göçer’in aylık maaşının 5 bin lira olduğu yönündeki iddialara dikkat çeken Usluer, Sağlık Bakanlığının son derece önemli bir kurum olduğunu belirterek, 80 milyon vatandaşın sağlık sorunlarının merkezi olan bu kurumda son yıllarda ciddi sorunlar olduğunu ifade ettti. 

Cemaat ve tarikatların oldukça etkin olduğu kurumda liyakatsiz bürokrat atamalarının çalışma huzurunu bozduğunu, ciddi kutuplaştırmalara yol açtığını vurgulayan Usluer şöyle dedi: “Sayın Bakan bunlara çözüm arayacağına Bakan olduktan sonra ilk iş olarak Sanatçı Ferhat Göçer’i açıktan atama yoluyla danışman yapıyor. Normal bir doktor mesaisi bitince muayenehanede kendi mesleğini bile icra edemezken Ferhat Göçer nasıl oluyor da memur olduğu halde mesleği dışında ek iş yapabiliyor? Sayın Göçer’in konser programına baktım neredeyse boş günü yok. Son dört günde her gün konser vermiş. Bir gün Edirne’de, diğer gün Antalya ve Tekirdağ, Ankara, İstanbul, Bodrum, Çeşme şeklinde devam etmiş konserlerine. Bu kadar yoğun konser programından ne zaman vakit bulup danışmanlık yapacağını çok merak ediyorum” (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

BM raportöründen Türkiye’ye uyarı

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa