Engellilerin kadro için açlık grevi sona erdi

Engellilerin kadro için açlık grevi sona erdi

Kamuda engellilere kadro talebiyle dün başlatılan açlık grevi, Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun 'Talebi aldık’ sözleri sonrası sonlandırıldı. 

Kamuda engellilere 10 bin kadro talebiyle dün başlatılan açlık grevi, Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun “Talebi aldık” sözleri sonrası sonlandırıldı. Türkiye Engelliler Platformu üyeleri, sürecin sonunda atama gerçekleşmezse yeniden açlık grevine başlayacaklarını söyledi. 

Türkiye Engelliler Platformu üyesi 20 engelli vatandaşın, kamuda 3. atama ve 10 bin kadro talebiyle 19 Eylül Salı günü başlattığı açlık grevi sonlandı. Platform üyeleri Devlet Personel Başkanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Ankara dışındaki illerden platform üyeleri ve Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli de katıldı. 

BAKAN: BİR İKİ AYA NETİCE BİLDİRECEĞİM

Türkiye Engelliler Platformu adına okunan açıklamada, Devlet Personel Başkanlığı ile yapılan görüşmelerin sonuçsuz kaldığı ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılan görüşmenin ardından açlık grevini sonlandırma kararı alındığı kaydedildi. 

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli, açlık grevinin başladığı akşam Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun kendisini arayarak “Talebi aldık, grev sonlandırılsın. Bir iki aya netice bildiriceğim” dediğini ancak hala konuya ilişkin belirsizlikler olduğuna işaret etti. 

BAKAN, DİYANET’LE İŞ İMKANINI TARTIŞIYOR

Bakan Sarıeroğlu'nun "Bütün engellilerin iş talebini karşılayamayız ancak Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile alternatif iş imkanlarını tartışıyoruz” dediğini belirten İçli, mücadeleye devam edeceklerini söyledi. Açıklamada, bekleme sürecinin sonunda atama gerçekleşmezse yeniden açlık grevine başlanacağı ifade edildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. ali bahadır 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    devlet engelli ataması yapmamak için herşeyi yapıyor. son atamada 2545 kişi atadı.ancak bunların tamamına yakını halen memur olarak çalışanlar oldu.normalde halen memur olarak çalışanların tercih vermemeleri gerkirken bu atamada kural kaldırıldı.bir sözümde engelli arkadaşlara olacak.siz kardeşlerinizin durumunu en iyi bilenlersiniz.memur olduğunuz halde nasıl oluyorda arkadaşlarının ekmeğine göz dikiyorsunuz.yazık günah değilmi.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.