19 Eylül 2017 00:02

50 yıllık müzik dergisi Rolling Stone satışa çıkarıldı

Yayımcılık endüstrisinin dijitale kayması nedeniyle ekonomik olarak zorlanan 50 yıllık müzik ve kültür dergisi Rolling Stone satışa çıkarıldı.

Paylaş

Wenner Media şirketinin simge haline gelen müzik ve kültür dergisi Rolling Stone, 50 yıllık basılı yayın hayatına son veriyor. Şirket, yayımcılık endüstrisinin dijitale kaymasıyla ekonomik olarak zorlanan derginin satışa çıkarıldığını duyurdu. Ancak Rolling Stone, ijital ve sosyal medyadaki varlığını sürdürecek. Wenne Media, Rolling Stone'un bu mecrada ayda 60 milyon okura ulaştığını ve hızla büyüdüğünü söyledi. Dergi Jan Wenner tarafından müzik eleştirmeni Ralph Gleason'la birlikte 1967 yılında San Francisco'da kurulmuştu.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Wenner Media derginin gelecekte büyümesini sürdürmek için tüm stratejik seçenekleri değerlendiklerini belirtti. Şirket, bünyesinde bulunan Us Weekly ve Men's Journal to American Media isimli dergilerini National Enquirer'a satmıştı.

Wenner Media'nın üst düzey yöneticisi Gus Wenner "Rolling Stone'u çok platformlu bir şirkete dönüştürmek için çok çalıştık, güçlü kuruluşumuz için doğru yeri bulmaktan mutluyuz" dedi.

Şirket satış görüşmelerini kiminle yaptığını henüz açıklamadı.

Rolling Stone dergisinin yüzde 49 hissesine Singapur merkezli BandLab Teknolojileri sahip.

Dünyaca ünlü isimlere kapağında yer veren derginin en ünlü kapaklarından biri Annie Leibowitz'in çektiği, eşi Yoko Ono'nun yanında çıplak poz veren John Lennon fotoğrafıydı. Fotoğraf çekildikten saatler sonra John Lennon öldürülmüştü. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bursa'da 16 kişi uyuz salgını şüphesiyle hastaneye başvurdu

SONRAKİ HABER

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...