Niğde'de okulun öğrenci azlığından kapatılmasına tepki

Niğde'deki Kızılören Rebia Filibeli Ortaokulu'nun öğrenci azlığı nedeniyle kapatılması kararı alınmasına tepki gösterildi.

18 Eylül 2017 10:35
Son Düzenlenme Tarihi: 18 Eylül 2017 12:52
Paylaş

Niğde merkeze bağlı Kızılören köyüne yaptırılan Kızılören Rebia Filibeli Ortaokulu'nun, öğrenci azlığı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kapatılması kararı alındı.

Tepki için okul önünde toplanan köy sakinleri ve öğrencilere CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer de destek verdi. Kızılören Köy Muhtarı Hacı Göktekin, okulun öğrenci sayısının 40'ın altında olduğu için kapatıldığını belirterek, "Okul açıldığı günden bu yana 25 öğrenci eğitim görüyor. Şimdi neden kapatılıyor anlamış değiliz. Çocuklarımızı başka okula göndermek istemiyoruz. Çocuklarımız dışarıya gitmek istemiyor" dedi.

KAPATILAN OKULLAR HARAP OLUYOR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise okulun kapatılmaması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Hayırsever Necla Filibeli, annesi Rebia Filibeli adına yaptırdığı dönemde Niğde'ye 6 okul yaptırdı. Okulun yapılış tarihi 2007. Daha yeni bir okul her şeyi var. Hiçbir sorunu yok. Sayın Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde televizyonlarda dedi ki, 'Biz 70 kişilik sınıflarda okumuştuk. Bundan sonra çocuklarımız 30 kişilik sınıflarda okuyacak.' Burada 25 tane öğrenci varken söylediğine uyarken bu köyün okulu neden kapatılıyor. Bunun bir açıklaması yok. Niğde'nin birçok yerinde kapatılan 25 tane okulumuz harap oldu. Bu milli servet."

Kadın veliler de okulun kapatılması kararına tepki gösterdi. (Niğde/DHA)

ÖNCEKİ HABER

İki minik taraftarın formasının çıkarılmasına tepki

SONRAKİ HABER

Vladimir İlyiç Ulyanov Lenin kimdir?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa