18 Eylül 2017 10:00

Çöpe atılan parfüm patladı, 11 yaşındaki çocuğun yüzü yandı

Erzurum Karayazı'da 11 yaşındaki V.A. çöplüğe atılan parfüm şişesinin patlamasıyla yaralandı.

Paylaş

Erzurum'un Karayazı ilçesinde oturan 11 yaşındaki V. A., çöp atmak için yanına gittiği yanan çöplükteki parfüm şişesinin patlaması sonucu yaralandı. Elleri ve yüzü yanan V. A., tedavi altına alındı.

Olay, Ulucanlar köyünde meydana geldi. Bu yıl 5'inci sınıfa başlayan V. A., çöp atmak için okulun karşısındaki çöplüğe gitti. Çöplüğün yandığını gören V. A. elindeki çöpü attığı sırada bir patlama olrdu. Çöpe önceden atılan parfüm şişesinin patlaması sonucu el ve yüzünün büyük bölümü yanan V. A.'yı okulun öğretmenlerinden Ali Kara, Karaçoban ilçesindeki devlet hastanesine kaldırdı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından V.A., Erzurum'daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi'ne sevk edildi.

Sağlık durumu iyi olan ancak elleri ile yüzü ikinci derecede yanan V. A., patlama sesi ile birlikte etrafı alevlerin kapladığını ve çok korktuğunu söyledi. Alevlerden korunmak için sağ eli ile gözlerini kapattığını anlatan V.A., şöyle dedi: "Evden aldığım çöpü okulun karşındaki çöpe atacaktım. Yanına gittiğimde çöpün yandığını gördüm. Tam çöpü atacaktım ki patlama oldu. Alevlerin yüzüme geldiğini görünce elimle gözlerimi korudum. Canım yanınca da feryat ettim. O sırada koşarak gelen öğretmenlerimizden Ali Kara beni otomobili ile hastaneye götürdü. Patlayan şeyin parfüm şişesi olduğunu sonradan öğrendim." (Erzurum/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TSK'den Silopi-Habur bölgesinde tatbikat

SONRAKİ HABER

Melih Gökçek döneminde AKP’li vekilin eşine ihale yağmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa