17 Eylül 2017 18:18

Köpeğe tekme attığı için gözaltına alınan kişi serbest

İzmir'in Aliağa ilçesinde kaldırımdaki köpeğe tekme atan şahıs gözaltına alındı. Ertesi gün ise serbest bırakıldı.

Köpeğe tekme attığı için gözaltına alınan kişi serbest

Paylaş

İzmir'in Aliağa ilçesinde, kaldırımda yatan sahipli köpeğe yoldan geçen 2 kişiden birinin tekme attığı, diğerinin ise bu duruma güldüğü, güvenlik kameraları tarafından görüntülenmişti. Olayın ardından gözaltına alınan Naim Y., serbest bırakıldı.
 
Kültür Mahallesi, Fevzipaşa Caddesi'nde büfe işleten Remzican Akansu'nun 9 ay önce sokakta bulup, 'Mia' ismini verip, sahiplendiği 3 yaşındaki köpeği, geçen cuma günü işyerinin önünden acı içinde havlayarak, koşup uzaklaştı. Akansu, bu sırada dükkanın önünde bulunan 2 kişinin köpeğine vurduğunu düşünüp, yakaladı. Ancak Akansu, köpeğe vurmadıklarını söyleyen 2 kişiyi serbest bıraktı. Ardından ortadan kaybolan köpeğini çevrede arayan Akansu, bulamadı. Ancak işyerine döndüğünde güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Akansu, köpeğine tekme atan kişinin az önce yakaladığı kişilerden biri olduğunu farketti. Görüntülerden yanındaki kişinin de güldüğünü belirleyen Akansu, şoke oldu. Görüntüleri, sosyal medya hesaplarından paylaştı. Akansu,  daha sonra ise yine sosyal medya hesabından 'Mia isimli' köpeğin bulunduğunu duyurdu. İşyerinin bulunduğu sokağın maskotu olan köpeğinin lokantacı bir esnaf arkadaşı tarafından ertesi gün bulunup, kendisine teslim edildiğini belirten Remzican Akansu, "Mia'nın şu an sağlık durumu iyi. Ancak, yaşadığı olay nedeniyle, insanlara biraz korkarak yaklaşıyor. Oysa çok sakin ve cana yakın bir hayvandı. Böyle bir şey olmasını istemezdik. Onu sakinleştirmek için özel olarak ilgileniyoruz ve moralini yükseltmeye çalışıyoruz. Kendisi genelde işyerinin içinde durur ve arada güneşlenmeye ya da uzanmak için çıkardı. Köpeğin de saldırıya uğramasını gerektirecek bir kusuru da söz konusu değil. Tek şansızlığı o sırada kaldırımda yatıyor olması" dedi.
 
Bu olayın takipçisi olacağını belirtip, avukatı ile bunu yapan 2 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirten Akansu, sosyal medyada olayın duyulmasının ardından gelen destekler için de "başta sanatçı Haluk Levent olmak üzere tüm hayvan hakkı savunucularına" teşekkür etti.

 

GÖZALTINA ALINDI

 

Köpeğe tekme attığı güvenlik kameralarınca görüntülenen Naim Y., köpeğin sahibi Remzican Akansu'nun şikayetçi olması üzerine, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince evinde yakalanarak gözaltına alındı.

 

SERBEST BIRAKILDI

 

Daha önce 12 suçtan poliste kaydının olduğu belirlenen N.Y., Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından bugün sevk edildiği adliyede savcılıkça serbest bırakıldı. N.Y.'nin 'mala zarar vermek' suçundan tutuksuz yargılanması bekleniyor. (İzmir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Gökçeada açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem

SONRAKİ HABER

Tutuklu avukatlar açlık grevine başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa