Gökçek

Gökçek'in 'yıkılacak' dediği inşaata gece baskını

Ankara Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Çukurambar bölgesi 1426. Cadde üzerinde yapımına başladığı Çim Amfi Parkı inşaatı, Büyükşehir Belediyesi tarafından gece baskınıyla yıkıldı.22 Temmuz akşamı Çankaya Belediyesine ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Ba

22 Temmuz akşamı Çankaya Belediyesine ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, inşaatın derhal durdurulması ve yıkılmasını talep etti. Bu ziyaretten birkaç saat sonra, Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2 iş makinası ve 30-40 civarında işçi, park alanına girerek inşaat alanını adeta talan etti. İnşaatın temelindeki betonların ve kalıpların yıkılmasının yanı sıra park alanına  kum ve hafriyat döküldü. Yıkıma engel olmak isteyen inşaat bekçisi, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince darp edildi. Polis ekipleri ve çevre sakinlerinin olay yerine gelmesiyle belediye ekipleri inşaat alanını terk etti.

Olaydan sonra açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, bu olayın Büyükşehir Belediyesi’nin iş yapmak ve Çankayalı’ya hizmet vermekten öte, Çankaya Belediyesi’ni çalıştırmamak, ve Çankayalı’yı cezalandırmak yönündeki yaklaşımının belgesi olduğunu ifade etti.

Olayın ardından Cumhuriyet Savcılığı’na ve Mahkemeye başvuran Çankaya Belediyesi, Mahkeme Başkanı ve beraberindeki uzman bilirkişi heyeti ile inşaat alanında incelemelerde bulundu. Bilirkişi heyeti park inşaatı alanında detaylı olarak hasar tespit çalışması yaptı. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net