Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinin kursları başladı

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinin kursları başladı

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, yeni dönem gerçekleşecek kurslara çağrı yaptı. 

Kocaeli'de 3 yıldır Derince Yenikent'te faaliyet gösteren dernek, "Tüm Kocaelili kadınları birlikte güzel şeyler üretmeye ve son dönemlerde artan şiddete karşı omuz omuza vererek dayanışma için bir araya çağırıyoruz" açıklamasıyla kadınları bir arada olmaya çağırdı. 

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, yeni dönem gerçekleşecek kurslarını duyurdu. Derince'nin Yenikent Mahallesi, Venüs İş Merkezi'nde 3 yıldır faaliyet sürdüren dernek; kadınların soluk alabildiği, haklarını öğrendiği, şiddete ve tacize karşı dayanışma gösterdiği bir mekan olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. 

'OMUZ OMUZA DAYANIŞMALIYIZ'

Derneğin yeni dönem kursları arasında ise: yoga, bağlama kursu, cilt bakımı, okuma yazma, resim gibi kurslar bulunuyor. Ayrıca kadınlar geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi düzenli aralıklarla psikolog ve avukatlarla yan yana gelerek kafalarındaki soru işaretlerini gidermeye de devam edecek. Dernek başkanı Fatma Şahin ise, "Tüm Kocaelili kadınları birlikte güzel şeyler üretmeye ve her geçen gün artan kadına yönelik şiddete karşı omuz omuza dayanışmak için derneğimize bekliyoruz" diyerek kadınlara çağrıda bulundu. (Kocaeli/EVRENSEL)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Eylül 2017 15:11
www.evrensel.net