14 Eylül 2017 19:48

ADD Denizli Şubesi, müfredat değişikliğini protesto etti

Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi, 'değişiklikle eğitim sistemi, geri kalmanın göstergesi olacaktır' diyerek MEB'i protesto etti.

Paylaş

Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi, müfredat değişikliği nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'nı protesto etti. Şube Başkanı Nihat Çetin, müfredatta, Atatürk ve Atatürkçülük kavramlarının içinin boşatıldığını ve daraltıldığını belirterek, "Yapılan müfredat değişikliğiyle bu yıl uygulanacak eğitim sistemi kalkınmanın değil, geri kalmanın göstergesi olacaktır" dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi, saat 18.00'de, Atatürk'e yeni müfredatta daha az yer verilmesi gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı'nı protesto etti. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda bir araya gelen dernek üyeleri ellerinde, Atatürk'ü anlatan kitaplar taşıdı. Dernek üyeleri tarafından 'Laik Eğitim, çağdaş Türkiye', sloganları attı.

Grup adına basın açıklamasını yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şube Başkanı Nihat Çetin, Cumhuriyetin kazanımlarının saldırıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Atatürk Cumhuriyetinin kazanımlarını, ilke ve devrimlerini yok etmeye kararlı zihniyetin yeni bir saldırısıyla karşı karşıyayız. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın kamuoyuna müjde olarak sunduğu ders programı üzerinde yapılan incelemeler, bu alanda yapılan büyük değişikliklerin art niyetli çerçevesini ortaya koymuştur" dedi.

Çetin, "Cumhuriyetin taşıyıcı kolonlarından laik eğitim anlayışını ısrarla çökertmeye çalışan zihniyetle cihat anlayışı ne yazık ki ders müfredatlarına sokulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, çağdaş laik eğitimin son parçalarını da çağdaşlık getirme iddiasıyla yok etmeye çalışmaktadır. Yıllardır uygulanan kadrolaşma eğitimi dinselleştirmekte ve paralı duruma getirilmektedir. Yapılan müfredat değişikliğiyle bu yıl uygulanacak eğitim sisteminin kalkınmanın değil, geri kalmanın göstergesi olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın dindar ve kindar bir yeni nesil projesiyle uyum içindeki yeni ders programlarını reddediyoruz." diye konuştu. (Denizli/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Star’da Zafer Çağlayan polemiği

SONRAKİ HABER

Torku, 50 km uzaktaki fabrikaya gitme dayatmasını kabul etmeyen işçileri işten attı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa