14 Eylül 2017 19:37
Son Düzenlenme Tarihi: 14 Eylül 2017 19:43

Ücretini alamayan işçi intihar girişiminde bulundu

Devlet hastanesinin inşaatında çalışan H.Ç, ücretini alamadığını için 5 katlı binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. 

Ücretini alamayan işçi intihar girişiminde bulundu

Paylaş

Çanakkale’nin Biga ilçesinde yapımı süren yeni devlet hastanesinin inşaatında elektrik işleri yapan Ustabaşı H.Ç, ücretini alamadığını belirterek, 5 katlı binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Bir süre sonra ikna edilen H.Ç, çatıdan indirilip emniyete götürüldü.

Biga Devlet Hastanesi yeni binasının inşaatında bir yıldır elektrik işlerini yapan ustabaşı H.Ç, iddiaya göre, düzenli olarak ücretini alamadı. Bunun üzerine maddi sıkıntı çektiği belirtilen H.Ç, önceki gün 09.30’da elindeki ekmek bıçağıyla, inşaatı süren 5 katlı hastane binasının çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Çatıdaki H.Ç’yi aşağıya inmesi için ikna etmeye çalışan iş arkadaşlarının çabası sonuç vermedi. Bunun üzerine işçiler durumu polise bildirdi. H.Ç’yi ikna etmek için Biga İlçe Emniyet Müdürü Onur Çalışkan ile iki polis memuru çatıya çıktı. 15 dakika süren görüşmenin ardından intihar girişiminden vazgeçirilen H.Ç, aşağı indirilerek emniyete götürüldü. (Çanakkale/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Maden işçilerinden ücret eylemi

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa