14 Eylül 2017 14:50

‘Atanan sağlık emekçileri neden görevlerine başlatılmıyor?'

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, 3 aydır görevlerine başlayamayan 12 bin 500 sağlık emekçisinin durumunu TBMM'ye taşıdı.

‘Atanan sağlık emekçileri neden görevlerine başlatılmıyor?'

Paylaş

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, 12 bin 500 sağlık emekçisinin sorununu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

2017 yılı Mayıs ayında kamuya atanan 12 bin 500 sağlık emekçisinin büyük bir mağduriyet yaşadığını kaydeden Tümer, sağlık emekçilerinin arşiv ve güvenlik araştırması formlarını 3 Haziran 2017’de teslim etmelerine rağmen yaklaşık 3 aylık süre zarfında görevlerine başlayamadıkları gibi soruşturmanın ne zaman sonuçlanacağına dair bilgi de alamadıkları gerekçesiyle Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak yanıtlandırılması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sundu.
CHP’li Tümer, Başbakan’dan şu sorulara yanıt vermesini bekliyor:
* Ataması yapılmasına rağmen 12 bin 500 sağlık emekçisi neden görevlerine başlatılmamaktadır?
* Arşiv ve güvenlik araştırmasının sonuçları ne zaman ve kim tarafından açıklanacak, muhataplarına gerekli bilgi ne zaman verilecektir?
* Büyük uğraşlarına rağmen herhangi bir yanıt alamayan sağlık emekçilerinin mağduriyetinin giderilmesi için herhangi bir girişimde bulunacak mısınız?
* Atandıkları gerekçesiyle mevcut işlerinden ayrılan, bayramı dahi parasız geçiren emekçilerin okulların açılmasına kısa bir süre kala yeni bir mağduriyetle karşı karşıya kalacakları göz önüne alınarak bir an önce işe başlatılmalarının önü açılacak mıdır? (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Herakles Lahdi Türkiye'ye getirildi

SONRAKİ HABER

Kilis'te 7 işçi jeneratörün egzozundan çıkan gazdan zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa