Devletin zirvesi Suriye’yi görüştü

Devletin zirvesi Suriye’yi görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan güvenlik zirvesi Suriye’deki gelişmeler ile PKK’yi görüştü.Başbakanlık Merkez Bina’da bugün gerçekleştirilen zirveye, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan güvenlik zirvesi Suriye’deki gelişmeler ile PKK’yi görüştü.

Başbakanlık Merkez Bina’da bugün gerçekleştirilen zirveye, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala katıldı. Başbakan Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen zirve yaklaşık 2 saat 15 dakika sürdü.

Zirveye ilişkin olarak Başbakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:
“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısı’nda, ülkemizi ve bölgemizi ilgilendiren iç ve dış gelişmeler değerlendirilmiştir.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve ilgili müsteşarların katıldığı toplantıda, Suriye’de yaşanan son gelişmeler üzerinde de durulmuş, bölücü terör örgütünün ülkemizdeki ve komşu ülkelerdeki faaliyetleri ele alınmıştır. Terörle mücadele çerçevesinde yürütülen çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda, ulusal güvenliğimizi ilgilendiren her alanda alınacak ilave tedbirler de görüşülmüştür.” (ANKARA)

www.evrensel.net