13 Eylül 2017 18:53

Brezilya’da 6 bin kişi konut talebiyle işgal eyleminde

Brezilya’da Evsiz İşçiler Hareketinin (MTST) park işgal eylemine katılanların sayısı 6 bini geçti. 

Paylaş

MTST (Evsiz İşçiler Hareketi) Sao Bernardo do Campo’da 500 kişi ile bir parkı işgal etti, işgal eylemine katılanların sayısı 6 bin’i geçti. MTST ilk işgali başlatırken işgal alanına “Sao Bernardo’nun Korkusuz İnsanları” pankartını astı.

İsyandan.org’un aktardığına göre; hareketin koordinatörlerinden Guilherme Boulos “İşgal belediye yönetimini görüşmelere zorlamak için yapıldı ve taleplerimiz karşılanana dek işgali süreceğiz,” dedi. Guilherme, belediyenin görüşmeye yanaşmadığını ve öncelikli görevlerinin belediyeyi müzakereye zorlamak olduğunu, kabul etmezlerse harekete geçerek mücadeleyi yükselteceklerini, belirtti.

Başkan Michel Temer’in neoliberal politikaları binlerce aileyi yoksulluk sınırının altında yaşamaya zorluyor. MTST’de örgütlenen binlerce aile Sao Paulo’nın kenar bölgelerine yığılmış durumda ve gelirlerine uygun sağlıklı konut talep ediyor. 

MTST büyük şehirlerin ve kasabaların kenar bölgelerine yığılmış olan, yaşayabilecekleri sağlıklı bir konuttan yoksun olan işçileri birleştirmek için 1990’ların sonlarında kuruldu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İtalya’da faşizm propagandası suç sayılacak

SONRAKİ HABER

Bursa'da yurt önünde tacize kadınlardan tepki: Güvenli kentler istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa