Juncker: Türkiye, kendini AB'den uzaklaştırdı

Juncker: Türkiye, kendini AB'den uzaklaştırdı

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB'nin yıllık değerlendirme toplantısında Türkiye ile ilişkilere değindi.

Strasbourg'da Avrupa Birliği'nin yıllık değerlendirme toplantısında konuşan Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, "Türkiye bir süredir kendini AB'den uzaklaştıracak dev adımlar attı" dedi.

Juncker, "Gazeteciler cezaevinde değil haber bürolarında olmalıdır. İfade özgürlüğünün hüküm sürdüğü yerlere aittirler" dediği konuşmasında "Ankara Avrupalı liderleri faşist ve Nazi olarak tanımlamaktan vazgeçmeli" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin AB ile köprüleri yakıp ardından da müzakerelerin istenilen şekilde gitmemesi durumunda Brüksel'i suçlayamayacağını ifade eden Juncker, tüm bu gerekçeler nedeniyle Türkiye'nin öngörülebilen gelecekte AB üyesi olmasının mümkün gözükmediğini ifade etti.

Avrupa Birliği liderler zirvesi ekim ayında Türkiye'nin üyelik sürecinin geleceğini görüşmek üzere toplanacak.

OHAL UYGULAMALARINA ELEŞTİRİ

Türkiye'de devam eden olağanüstü hâl (OHAL) dönemi uygulamalarını eleştiren Juncker, "Avrupa'da hukukun gücü vardır. Güç kullanarak hukuk empoze edilmez" dedi.

AB'de hukukun üstünlüğünü 'bir seçenek değil, bir görev' olarak tanımlayan Avrupa Komisyonu Başkanı, "AB bir devlet olmayabilir ancak yine de hukukun üstünlüğü esasına göre yönetiliyor" diye konuştu.

İNGİLTERE'YE: PİŞMAN OLACAKSINIZ

Öte yandan Juncker, AB'den ayrılmaya karar veren İngiltere içinse "Ayrıldığınıza pişman olacaksınız ve ABD'nin sizsiz geliştiğini göreceksiniz" dedi. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER ABJuncker

1 yorum yapılmış

  1. Selma Murphy 12 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Lan Jeann


    Sizin oyunlarinizdan biktik usandik.Alin Avrupanizi basiniza calin. Sizde bittinizde simdi Dunyaya paraya ciktiniz. Ozelliklede Orta dogunun parasina goz diktiniz. Belesciler size. Oyun oynuyarak onu bunumu yoneteceksiniz? Sizin neyiniz var hadi soyleyin? Her seyiniz Orta dogudan. ve orta doguyu begenmiyorsunuz. Neyiniz var arabaniz var. Arabayi herkes yapiyor. Turkiye sizden ustun. Onun icin Turkiyeye goz diktiniz.Haram olsun sizlere yaptiklarilmiz. HErseyimizi kendimiz yapacagiz kapimizida sizlere kitlitiyecegiz. Hainler sizi. Biktik usandik.Ne yapiyorsun silah. Hay masallah. Gercek demokrasiyi savunan silah yapmaz. iyi insan yapar.iyi insan baskasinin parasina bakmaz. ASALAKLAR SIZI, HADI GIDIN BASIMIZDAN.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.