13 Eylül 2017 13:14

Geçmişten günümüze Aliağa Sempozyumu

Aliağa, tüm yönleri ile 'Geçmişten Günümüze Aliağa' sempozyumunda konuşulacak.

Geçmişten günümüze Aliağa Sempozyumu

Paylaş

Türkiye’nin önemli işçi havzalarından İzmir’in Aliağa ilçesinde 14-15 Eylül 2017 tarihlerinde, “1. Aliağa Sempozyumu” düzenlenecek.

Aliağa Belediyesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği sempozyumda 10 farklı üniversiteden 30 akademisyen, Aliağa’nın farklı yönlerini içeren bildirilerini sunacak.

Sempozyumla akademik çevrelerin Aliağa’ya olan ilgisinin artırılarak akademik araştırmaların çoğalması ve bölgenin bugüne kadar görünür olmayan tarihi, arkeolojik, turistik ve kültürel birikiminin öne çıkarılması hedefleniyor.

Sempozyum, Aliağa Yalı Mahallesi’nde bulunan Hampton By Hilton Otelinde 14 Eylül 2017 Perşembe günü sabah saat 09.00’da açılış konuşmalarıyla başlayacak.

“Arkeoloji, Tarih, Coğrafya, Turizm ve Kültürüyle Geçmişten Günümüze 1. Aliağa Sempozyumu”nda akademisyenler, tarihi 8.500 yıl öncesine kadar giden bölgenin geçmişten günümüze çeşitli bilgilerini katılımcılarla paylaşacak.

OTURUMLAR HERKESE AÇIK

İki günlük sempozyumun tüm oturumları ücretsiz olarak vatandaşların katılımına açık olacak. Sempozyuma özellikle üniversitelerden akademisyenler, üniversite öğrencileri, uzmanlar ile Aliağa ve çevresine, tarihi ve kültürel birikimine ilgi duyan vatandaşların yoğun katılımı bekleniyor.

Sempozyumun birinci günü olan 14 Eylül Perşembe günü “Arkeoloji”, “Coğrafya”, “Coğrafya ve Kültür”, “Doğa ve Kültür” oturumları yapılacak. Aliağa ile ilgili Belgesel gösterimi olacak.

15 Eylül Cuma günü saat 15.00-16.00 arasında Sempozyumun değerlendirme oturumu yapılacak. Ardından Sempozyuma bildiri sunan akademisyenler, Myrina Gryneion Arkeolojik Yüzey Araştırmaları Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Çekilmez ve Yrd. Doç. Dr. Serdar Vardar’ın öncülüğünde Myrina Antik Kenti ve Güzelhisar Deltası Gezisi yapacak ve sempozyum sona erecek. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ataşehir’de 7 mahallede 7 ayrı konser

SONRAKİ HABER

"Rockçı imam" Ahmet Muhsin Tüzer'e mahkemeden ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa