12 Eylül 2017 18:47

Diş röntgenini hizmetliler çekti iddiası

Şırnak Dt. Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde hastaların diş röntgenlerinin sağlık merkezi hizmetlilerinin çektiği iddia edildi.

Diş röntgenini hizmetliler çekti iddiası

Paylaş

Cizre’de 8 aylık hamile Feyruze Polat  ve bebeğinin doktor olmamasından dolayı hayatını kaybetmesinin ardından bir skandal da Şırnak Dt. Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde ortaya çıktı. 

10 günlük bayram tatili öncesinde görevlendirme süresi dolan röntgen teknisyeninin yerine hastaneye yeni bir görevlendirme yapılmayınca hastaların diş röntgenlerinin sağlık merkezi hizmetlileri tarafından çekildiği iddia edildi.

İddialara göre 10 günlük Kurban Bayram tatili süresince bu sağlık merkezine gelen hastalar diş röntgenlerini hizmetlilerin çektiğini fark etti. Sağlık merkezine ise Cizre’den ancak 5 Eylül’de yeni görevlendirme yapıldı. 

Hastaların gündeme getirdiği  iddiaları sormak için aradığımız Şırnak Kamu Hastaneleri  Birliği Genel Sekreterliği Özel Kalem Müdürü Baran Camcı ise  personel eksikliğini doğrularken, hastalara hizmetlilerin bakmadığını ileri sürdü. Camcı şunları kaydetti: “Sağlık merkezinde bir tane röntgen teknisyeni çalışıyor. O da görevlendirme yoluyla Cizre’den geliyor. 5 Eylül tarihinde yeniden görevlendirme yapıldı. Personelin olmadığı dönemde diş hekimleri gerekli gördüklerinde hastaların diş röntgenlerini kendileri çekmiştir şu an sağlık merkezinde bir personelimiz var. Kesinlikle tatil süresince gerekli donanımı olmayan personel röntgen biriminde çalışmamıştır.” (Şırnak/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Hasta tutuklu Akın 1 yıl 6 aydır tedavi edilmeyi bekliyor

SONRAKİ HABER

İZBAN'da sözleşme 'Yüksek Hakem' tehdidi ile imzalandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa