Kayseri 'FETÖ' davası: Behzat Ç.'deki gibi bir polistim

Kayseri 'FETÖ' davası: Behzat Ç.'deki gibi bir polistim

Kayseri'de 'FETÖ' üyeliği suçlamasıyla yargılanan eski emniyet müdürü, 'Behzat Ç.'deki gibi bir polistim. Bana iftira atıldı' dedi.

Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davalarda aralarında İncesu İlçesi eski Emniyet Müdürü Ziya Çalışkan'ın da bulunduğu 3'ü tutuklu 5 sanık ayrı ayrı hakim karşısına çıktı.

'BEN OLSAM OLSAM KIZ ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLURUM'

Örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuksuz olarak yargılanan torna işçisi Abdulsamed Arslantaş, "Benim terör örgütü üyesi olmam mümkün değil. Ben olsam olsam kız örgütüne üye olurum. Aldığım aylığı kızlarla yiyen birisiyim. Ömrüm boyunca örgüt bilmem. Bir örgüt bilirim o da kız örgütüdür" dedi.

'İFTİRA ATILDI'

Yaklaşık 7 aydan bu yana tutuklu bulunan İncesu eski Emniyet Müdürü Ziya Çalışkan ise savunmasında, "30 yıldır bu ülkeye severek hizmet ettim. Terör örgütü ile bağdaştırılmam beni üzüyor. Behzat Ç.'deki gibi sokaklarda görev yapan bir polis idim. Bana iftira atıldı" diye konuştu.

Mahkeme heyeti yargılama sonunda tutuklu sanıklar Ziya Çalışkan, Naim Yıldırım, Metin Ak, tutuksuz sanıklar Abdulsamed Arslantaş ve Yusuf Şerifoğlu'na 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçlarından ayrı ayrı 6'şar yıl, 3'er ay hapis cezası verildi. (Kayseri/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER FETÖKayseri