Kesilmesin diye sahiplendiği oğlağı yanından ayırmıyor

Kesilmesin diye sahiplendiği oğlağı yanından ayırmıyor

63 yaşındaki Hamza Karabacak, kesilmesin diye satın aldığı oğlağa torunu Elif'in adını verdi. Yanından ayırmadığı Elif ile her gün çarşıda geziyor.

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde oturan 63 yaşındaki Hamza Karabacak, 3 ay önce annesi öldüğü için kesilmesi planlanan oğlağı komşusundan satın aldı ve şimdi yanından ayırmıyor. Karabacak, torunu Elif'in adını verdiği oğlak ile hergün çarşıda geziyor.

İşçi emeklisi Hamza Karabacak, annesi ölünce beslenmesi zor olduğu için kesileceğini öğrendiği keçi yavrusunu komşusundan satın aldı. Oğlağa il dışında yaşadığı için uzun zamandır göremediği torunu 'Elif'in adını veren Karabacak, evinde besleyerek büyüttüğü oğlağı gün içinde de yanından ayırmıyor. Karabacak, cadde ve sokaklarda oğlak ile birlikte geziyor. 

Tarihi Beypazarı Çarşısı'nda gezerken yerli ve yabancı turistler Karabacak'ın yanındaki oğlağa yoğun ilgi gösteriyor. Bazıları ise oğlak ile fotoğraf çektiriyor.

Karabacak ise ilgiden memnun olduğunu, özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamaya çalıştığını söylüyor. Karabacak'ın ifadeleri şöyle:

"Yavruyken aldım. Bakmaya başladım. Torunumu 5 yıldan beri görmüyorum. Ben de onun adını verdim. 'Elif' gibi seviyorum. Ben bırakıp gideyim arkamdan gelir. Bana çok alıştı. Hayvanı para karşılığında insanlara sevdirdiğimi söyleyenler oluyor. Ben aksine insanlara hayvan sevgisini aşılıyorum. Herkes gelsin sevsin, çocuklar mutlu olsunlar."

(Ankara/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Eylül 2017 15:53
www.evrensel.net